To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mölkky na Orlim. Grand Prix Polski w Jeleniej Górze.

fot. TKKF Jelenia Góra

W najbliższą sobotę (29 maja), na osiedlu Orle (ul. Orla 13) rozegrana zostanie II runda Grand Prix Polski w Mölkky. Zawody przeprowadzi TKKF Jelenia Góra, który już od dłuższego czasu promuje tę grę, znaną także jako fińskie kręgle, w naszym mieście.

Mölkky jest tradycyjną fińską grą polegająca na zbijaniu ponumerowanych kręgli. Chodzi o to, żeby w swojej kolejce zawodnicy rzucali drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.
W Mölkky można grać wszędzie, wystarczy niewielki fragment otwartej. Grać można indywidualnie lub w zespołach. W krótkim czasie gra stała się bardzo popularna w wielu krajach. W Jeleniej Górze popularyzuje je TKKF. Towarzystwo już od trzech lat prowadzi Jeleniogórską Ligę Mollky, a teraz jest organizatorem jednego z turniejów Grand Prix Polski. To druga runda rozgrywek, ale pierwsza, która zostanie przeprowadzona. Zawody w Bojanowie zostały przełożone przez rygory epidemiczne.
W Jeleniej Górze wystartuje 52 zawodników. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 rundą grupową, o godz. 13:30 start I rundy play-off (1/16 finału), o 14:30 – II rundy play-off (1/8 finału), o 15:10 – start ćwierćfinałów, o15:45 – start półfinałów, o 16:30 – finał i mecz o 3 miejsce, a o godz. 17:30 – uroczyste zakończenie zawodów i dekoracje. Harmonogram czasowy może ulec zmianom w zależności od rozwoju sytuacji w czasie gry. Kibice mile widziani.