To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mogą zainwestować 200 milionów złotych

Tyle pieniędzy będzie można zainwestować w ciągu czterech najbliższych lat – wyliczyły to władze miasta.

- Po dokładnym zbilansowaniu możliwości finansowych Jeleniej Góry, stanu zobowiązań, etapów różnych inwestycji, itp. uwarunkowań oszacowaliśmy, że miasto może sobie pozwolić w tej kadencji na inwestycje o wartości do 200 mln zł – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Dodał, że to naprawdę spora kwota a miasto określiło ją w wyniku analizy wielu dokumentów: budżetu, prognoz dotyczących wysokości zobowiązań.

Jakich inwestycji można oczekiwać?  - Czeka nas teraz kolejny etap – określenie hierarchii ważności poszczególnych inwestycji i harmonogramów przygotowań do ich realizacji – powiedział M. Zawiła. Chce przystąpić do niego zaraz po uchwaleniu budżetu.
 

Komentarze (7)

Brawa dla Marka Obrębalskiego! Zostawił miasto w super kondycji finansowej! Jest dobrym ekonomistą, a nie jakimś zawiłym historykiem sztuki!

Na negatywną odpowiedź nowej władzy proponuje salomonowe rozwiązanie mojego problemu dla potrzeb sił wyższych czyli społecznych pt” NATURA 2000” Plany bez wiedzy właścicieli gruntów. Skoro to temat bardzo trudny do przekształcenia mojej działki to Miasto ma pieniądze jak się chwali na wykupienie mojej działki nr 13/2 Obręb 026 Czarne II przylegającej do ulicy Sudeckiej na zaplanowane cele jak wyżej. Cena m2 proponowana to 200zł słownie dwieście. Proszę uwzględnić w budżecie wykupienie mojej działki rolnej na której nie mogę nic zrobić. Działka graniczy z ul. Sudecką. Nie ja wymyśliłam Natura 2000 obok mojej działki tuż za drogą gruntową. Każecie mi zbierać plony z V klasy gruntów, płacić podatki lub posadzić las to zabierzcie tą działkę i róbcie swoje ambitne plany skoro nie mogę założyć działalności gospodarczej na własnym gruncie. Jak to się ma do praw infrastruktury lub praw ministerstwa rolnictwa? Pan Prezydent nie wie? A jak to się ma do budowania domków jednorodzinnych na gruntach IV klasy użytków rolnych? SKORO NIKT SIĘ NIE WTAJEMNICZA W ROZWIAZANIA PROBLEMU PRZEKSZTAŁCENIA MOJEJ DZIAŁKI ,chociaż wszystkie grunty na terenach miast są gruntami budowlanymi zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego z 1995 dalej 2002 roku a na dzisiaj na tym terenie jeszcze go nie ma.. Czekanie na decyzje Urzędu Miasta już nie wchodzą w grę 4 lata i brak decyzji jest dowodem na ograniczanie inicjatywy gospodarczej. Miasto niech wykupuje moją działkę i zapisze to w swoich planach budżetowych. /PS. Na IV klasie gruntów w PRL-u postawiłam dom i warsztat mojej pracy, dzisiaj muszę zmienić warsztat mojej pracy. Jest obecnie Państwo Prawa? Prawo na górze mówi inaczej na dole jest bezprawie/

Chętnie poznam nazwiska doradców prezydenta, którzy dokonali obliczeń. Około 30 lat temu podobne komunikaty podawane były przed ważnymi krajowymi wydarzeniami - np. przed plenum KC PZPR. Czyżby wracały stare, dobre czasy?

Myślę, że uszłoby Ci trochę złości, gdybyś poszła do prawnika. Wtajemnicz go w meandry sprawy i - jeżeli masz rację - na pewno Ci pomoże. Takie wylewanie żali na forum do celu Cię nie przybliży.
A te hasła z bezprawiem się już zdewaluowały... Tyle w temacie.
Pozdro!

Nic się w Polsce nie zmieniło od rewolucji w 1989r. Ci sami urzędujący urzędnicy, prawnicy, prokuratorzy i to samo koleś sio stwo szukają durnia aby go ograbić tak jak grabili ale znacznie mniej w PRL-u. Pękam ze śmiechu z ustawionych odgórnie przez prezesów sądów trudnych spraw gdzie młodym adwokatom oczy kręcą się jak w pląsie roka(oczopląsie). Każdy prawnik malutki czy starutki durnia chciałby złapać aby go puścić w skarpetkach zgodnie z „przesłankami” prawa. W lecznictwie toby się nazywało operacja udała się, pacjent zmarł. Ostatnią sprawę jaką wygrałem to w PRL-u. Prawo jest to samo z malutkimi zmianami na niekorzyść wnoszącego sprawę. Stara zasada obowiązuje punkt 1. urzędnik ma zawsze racje jeśli masz odmienne zdanie punkt 2 zawsze patrz punkt 1. ….urzędnik ma zawsze racje. DLA TYCH CO IM SIĘ ZGINA MANDOLINA ZA CENĘ 200 ZŁ ZA METR KWADRATOWY GRUNTU TO WYJASNIAM IŻ JEST TO TEREN ATRAKCYJNY PRZY SAMEJ UL. SUDECKIEJ.MIASTO SERWUJE JESZCZE WYŻSZE CENY.