To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Młodzi Polacy i Czesi śpiewają gospel

Młodzi Polacy i Czesi śpiewają gospel

Radość ze wspólnego muzykowania odkrywali w weekend uczniowie ze szkół z Jeleniej Góry oraz Liberca. W przez dwa dni doskonalili umiejętności na warsztatach chóralnych w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Efekty ich wspólnej pracy zobaczymy 1 lipca podczas koncertu na placu Ratuszowym. 

Udział w warsztatach wzięli uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze oraz Szkoły Podstawowej im. Alosina Vysina z Liberca. Przygotowywali nie tylko repertuar na koncert, ale także poznawali kolegów, bawili się i zwiedzali.
Byli w sobotę między innymi w Termach Cieplickich.

- Śpiewamy w szkolnym chórze, więc dla nas takie warsztaty były ogromną frajdą – mówiły zadowolone Kinga Holek i Karolina Klementowska z jeleniogórskiej szkoły. Chórem polskich i czeskich uczniów kierowały Miloslava Čechlovská i Anna Pietrzak.- Muzyka pomogła dzieciom zaprzyjaźnić się. Widać, że mieli dużą radość ze wspólnego śpiewania – podkreśla pani Miloslava. Edyta Rudowicz, uczennica PSM I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, która podczas koncertu wykonywać będzie partie solowe, nie ukrywa, że wiąże swoją przyszłość ze śpiewaniem.

- Świetnie nam się razem pracowało – mówi o warsztatach z czeskimi kolegami.
- Zajęcia chóralne zorganizowaliśmy po raz drugi – wyjaśnia Marta Uchman, koordynator projektu „Na wspólną nutę” z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Udział w warsztatach wzięło 80 uczniów ze szkół z Jeleniej Góry i Liberca. Część z nich zobaczymy 1 lipca na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Wystąpią również czeskie zespoły SATORI – (Poniklá) oraz OLD STARS DIXIE – (Liberec). Wieczór zakończy koncert Andrzeja Piasecznego z zespołem. 

Na wspólną nutę - warsztaty JCK (1).JPG
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (2).JPG
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (3).JPG
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (4).JPG
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (5).JPG
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (6).JPG
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (7).JPG
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (8).jpg
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (9).jpg
Na wspólną nutę - warsztaty JCK (10).jpg
JCK - Na wspólną nuę 2018.jpg
Art Glass Festival 2018 - ulotka.jpg