MKS Sporty Zimowe podsumowało sezon - Był udany

W MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra przyszedł czas na podsumowanie sezonu 2009/2010. Był to sezon olimpijski, na zawodach w Vancouver zawodnicy reprezentujący barwy MKS Karkonosze pokazali się z dobrej strony.

Udane występy na Olimpiadzie zaliczyły panie - biathlonistka, Agnieszka Cyl, w biegu indywidualnym na 15 km była 7, a saneczkarka - Ewelina Staszulonek wywalczyła 8 pozycję w rywalizacji jedynek. Maciej Kurowski, startujący w ślizgach jedynek w saneczkarstwie lodowym był 23., a 14 lokatę w bobslejach wywalczył, reprezentujący tym razem Śnieżkę Karpacz, Paweł Mróz. Wyniki osiągnięte przez wyżej wymienionych zawodników należą do najlepszych w historii klubu.

Ponadto, reprezentanci MKS Karkonosze osiągnęli w tym sezonie bardzo dobre wyniki podczas XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Dolny Śląsk 2010:

Narciarstwo biegowe:
Karolina Matuszczak - biegi narc. - srebro w sprincie drużynowym 6 x 1200m.
Ttiana Gawron - biegi narc. - srebro w sprincie drużynowym 6 x 1200m.
Saneczkarstwo lodowe
Małgorzata Kurowska - srebrny medal w ślizgu jedynek juniorek,
Michał Długosz - złoty medal w ślizgu jedynek juniorów,
Łobocka Dominika - brązowy medal - dwójki juniorek mł.,
Biesiadka Natalia - brązowy medal - dwójki juniorek mł.
Chomiuk Agata - brązowy medal w konkurencji drużynowej juniorów,
Pomykała Arkadiusz - brązowy medal w konkurencji drużynowej juniorów,
Ciaś Magdalena - brązowy medal w konkurencji drużynowej juniorów.
Biathlon
Kamila Buchla - srebro w biegu sprinterskim juniorek młodszych,
Mateusz Zawół - złoto w biegu indywidualnym na 12,5 km
Mateusz Zawół - srebro w biegu pościgowym na 10 km.
Dariusza Krajewskiego - srebro w biegu indywidualnym na 12,5 km..
Kamila Buchla - srebrny medal w biegu sztafetowym juniorek młodszych.,
Jadwiga Wijas - srebrny medal w biegu sztafetowym juniorek młodszych.,
Iga Kordasiewicz - srebrny medal w biegu sztafetowym juniorek młodszych.
Aleksander Piech - brązowy medal w biegu sztafetowym juniorów młodszych
Dariusz Krajewski - brązowy medal w biegu sztafetowym juniorów młodszych,
Mateusz Zawół - brązowy medal w biegu sztafetowym juniorów młodszych.
Poszczególne sekcje w kraju zostały natomiast sklasyfikowane na następujących miejscach:
Biathlon - III miejsce,
Saneczkarstwo lodowe - I miejsce,
Narciarstwo biegowe - XIII miejsce,

Klub sklasyfikowany został na VI miejscu w Polsce, a za wysokie osiągnięcia (V miejsce na Dolnym Śląsku) odznaczony został nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego podczas uroczystej Gali Sportu w Legnicy.