To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

MKS Karkonosze na cenzurowanym

MKS Karkonosze na cenzurowanym

Zaostrza się trwający od wielu miesięcy spór pomiędzy jeleniogórskimi działaczami zarządu MKS Karkonosze z miejską spółką Termy Cieplickie, która od kilku lat zarządza obiektami sportowymi przy ulicy Złotniczej. Póki co, włodarze Jeleniej Góry milczą, brak też stanowiska prezesa Karkonoszy Tomasza Kowalczyka. Prezes Term Dariusz Stolarczyk zorganizował konferencję prasową na bieżni stadionu.

W miniony czwartek, 12 września, w Urzędzie Miasta w obecności prezydenta Jerzego Łużniaka odbyło się spotkanie prezesów Kowalczyka i Stolarczyka. Próbowano wypracować właściwe formy współpracy. Niestety, spotkanie zakończyło się niepowodzeniem. Tego samego dnia zarząd MKS Karkonosze w składzie: prezes Tomasz Kowalczyk, Tadeusz Duda i Rafał Malko podjął uchwałę o rezygnacji z pełnionych społecznych funkcji w klubie z dniem 31 grudnia 2019 roku. Powodem takiej decyzji, jak twierdzą działacze klubu, jest brak możliwości dobrej, efektywnej współpracy z operatorem obiektów w Parku Sportowym Złotnicza, z których korzystają drużyny piłki nożnej i kobiecego szczypiorniaka. Działacze Karkonoszy stwierdzili, że nie widzą już szans na poprawę sytuacji, dlatego ich decyzja o rezygnacji jest nieodwołalna.

Podczas krótkiej konferencji prasowej zaistniały, choć zupełnie niepotrzebny spór, wyjaśniali i komentowali szefowie Term Cieplickich, prezes Dariusz Stolarczyk i wiceprezes Miłosz Sajnog. Były zaskakujące stwierdzenia i mocne zarzuty dotyczące działaczy Karkonoszy i funkcjonowania klubu. Wypowiedziom przysłuchiwali się Tadeusz Duda i trenerka Dilrabo Samadowa (oboje z MKS Karkonosze JG).

O szokującej sportowców i kibiców Karkonoszy sytuacji w klubie szerzej w najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich z 24 września 2019r.  

Komentarze (12)

pan pseudo prezydent łużniak pro sportowiec dlaczego się nie wypowiada? ręka rękę myje wśród swoich? co mają termy do stadionu? jak może zarządzać obiektem sportowym ktoś kto zarządza basenem? jakie ma do tego kompetencje?

Zacznij używać wielkiej litery na początku zdania, to może ktoś potraktuje na serio twoje wywody, leszczu.

leszcza widzisz gdy stajesz przed lustrem. tyle ci zostało w życiu, usiąść i być groźnym przed komputerkiem. nie bolą paluszki od tego stukania w klawiaturę? ja aż się wystraszyłem. poleca wczasy w Bolesławcu, tam się tobą zaopiekują.

A jakie kompetencje do krytyki ma leszcz, który nigdy nie zarządzał niczym poza zawartością swoich gaci?

przynajmniej mam coś w gaciach, nie to co ty. przyjmujesz?

A może w sprawie wypowiedziałaby się Pani Aneta Kolendo . Przewodnicząca Komisji Sportu Rady Miasta ????? Czy ona ma coś w sprawie do powiedzenia ?

Pani Przewodnicząca przy okazji upadku KPR-u gdzieś tam mówiła o bardzo dobrej kondycji jeleniogórskiego sportu.
Pewnie wie co mówi.

Ten stadion to jest jedna wielka" fuszerka" za ponad 16 mln.złotych, a ówczesne służby techniczne Urzędu Miasta nie potrafiły odebrać obiektu w należyty sposób zgodnie z wymogami i projektem. Teraz mamy tego skutek.
Pozdrawiam wszystkich kibiców piłki nożnej.

prezes Dariusz Stolarczyk za 2018r ponad 250 tys PLN;
wiceprezes Miłosz Sajnog za 2018 ponad 180 tys PLN;
a z drugiej strony prezes Tomasz Kowalczyk, Tadeusz Duda i Rafał Malko pelniacy swoje funkcje spolecznie

Prezes Kowalczyk i Rafał Malko pracują w urzędzie.

Mamy klasyczny przykład ścierania się swoich ze swoimi.

Chociaż fakt, kogo utrzymujemy na etatach (i to jakich!) w Termach powinien niektórym głosującym otworzyć trochę oczęta.

Może POodchudzać etaty Termalne ekstremalnie.To nie przytułek ani przechowalnia...

Karkonosze to najstarszy klub naszego miasta z 67 letnia tradycją , Klub który w 2013 roku uzyskał decyzją Rady Miasta tytuł ,,Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry". Klub który od początku powstania kojarzony jest z Stadionem Miejskim przy ul Złotniczej 12.
Pan Prezydent ,Rada Miasta ,Komisja Sportu milczą , dlaczego ?. Jak długo jeszcze Prezydent naszego miasta będzie tolerował taki stan rzeczy ?. Obiektami sportowymi muszą zarządzać ludzie kompetentni nie dyletanci Panie Prezydencie , czas na konkretne decyzje dla dobra jeleniogórskiego sportu.