To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mistrzowska liga zgorzeleckiej „Dwójki”

Mistrzowska liga zgorzeleckiej „Dwójki”

- To historyczny awans, gdyż po raz pierwszy dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu zakwalifikowały się do mistrzostw Polski w Szkolnej Lidze LA – cieszy się opiekun zwycięskiego zespołu Michał Jaworski. - Zawody zaplanowano w czerwcu 2015 roku w Białymstoku.

Rok temu sportsmenki z „Dwójki” tylko jednym punktem przegrały rywalizację z gimnazjalistkami z Wrocławia. W dolnośląskim finale '2014 na Stadionie Olimpijskim z udziałem prawie pięciuset uczniów zgorzeleckie lekkoatletki udanie zrewanżowały się rywalkom i zdecydowanie dominowały. W mistrzowskim zespole wystąpiły Paulina Zdanowicz, Martyna Fijałkowska, Evelyn Malec, Agnieszka Szczepuła, Wiktorie: Sawicka, Raubo i Nęcka, Klara Bieżuńska, Justyna Dacko, Aleksandra Slepczenko, Kornelia Grześkowiak, Karina Rydarowicz, Julita Jakiel i Karolina Fiałek.

Kolejnym sukcesem reprezentantów Gimnazjum nr 2 były pierwsze miejsca dziewcząt i chłopców w mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Dziesięcioosobowe ekipy wywalczyły awans do zawodów wojewódzkich zaplanowanych 9 października w Olszynie. W zwycięskiej sztafecie chłopców pobiegli Marcin Migdał, Patrykowie: Ciepielewski i Karasiński, Sebastian Charewicz, Oskar Nowicki, Dawid Grabowski, Kacper Aftyka, Ernest Janiak, Tomasz Bałdyga i Kacper Antoszczuk. Opiekun Łukasz Kubala.
Najlepszy w regionie zespół dziewcząt pod opieką Michała Jaworskiego reprezentowały Justyna Dacko, Kornelia Grześkowiak, Julita Jakiel, Evelyn Malec, Paulina Zdanowicz, Martyna Fijałkowska, Agnieszka Szczepuła, Natalia Dżyga, Klara Bieżuńska i Karina Rydarowicz.

Wrocław G nr 2.jpg