Mistrzowie Polski LZS-ów

Bardzo dobrze wychowankowie MKL „12” spisali się w Słubicach w krajowym czempionacie LZS-ów w lekkiej atletyce. Z zawodów z udziałem ponad 1300 zawodników i zawodniczek z 90 klubów z całej Polski podopieczni jeleniogórskiego trenera Marka Przeorskiego przywieźli cztery medale.

W biegu juniorów na dystansie 110 m ppł. najszybciej finiszował Tomasz Kołodziejski. Doskonałym czasem 13,88 sek. potwierdził wysoką formę po raz kolejny uzyskując wynik lepszy od minimum kwalifikacyjnego PZLA na mistrzostwa Europy. Drugi medal - brązowy Tomek zdobył w biegu na 200 m wynikiem 21.77 sek. To jego nowy rekord życiowy i rekord klubowy.

Na „srebrnym” podium po biegu na 110 m ppł. juniorów młodszych z nową „życiówką” 14,18 sek. stanął Bartosz Gul. Do złotego krążka zabrakło zaledwie 0,02 sek. Brązowym medalistą w skoku w dal w kategorii młodzieżowców został Maciej Popławski.

Rekordy życiowe w rywalizacji na 2000 m z przeszkodami poprawili juniorzy Wojciech Jardel i Michał Miler (5 i 6 miejsce).