To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mistrzostwa Polski w biegach na orientację – trwają zapisy

Mistrzostwa Polski w biegach na orientację – trwają zapisy

Po raz kolejny w naszym regionie odbędzie się impreza rangi Mistrzostw Polski w biegach na orientację. Tym razem najlepszych w kraju zawodników w tej dyscyplinie zobaczymy w okolicach Bobrowych Skał.

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters odbędą się w dniach 7-8 października 2017r. Baza zawodów będzie znajdowała się na stadionie przy ul. Jeleniogórskiej w Piechowicach. W sobotę (7 X) odbędzie się bieg nocny (start pierwszego zawodnika o godz. 20.), a w niedzielę (8 X, od godz. 11.) – bieg średniodystansowy. Dekoracja i zakończenie zawodów nastąpi w niedzielę o godz. 14.30 na stadionie. Biuro imprezy (na stadionie) będzie czynne w sobotę w godz. 15. – 21. i w niedzielę w godz. 8.30 – 11. W mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy od 16-go roku życia, posiadający licencję Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz posiadający ważne badania lekarskie. Dla osób, które nie posiadają aktualnej licencji PZOS istnieje możliwość wykupienia licencji jednorazowej – koszt 35 zł. Organizatorzy liczą, że frekwencja będzie podobna, jak podczas ubiegłorocznych zawodów, które odbyły się w Jakuszycach. Wówczas startowało około tysiąca osób.

Wpisowe kosztuje 40 złotych (dla startujących w najmłodszych kategoriach K-16 i M-16 wpisowe kosztuje 20 złotych) tylko do wtorku 26 września. Po tym terminie stawka wpisowego wzrasta o 50 procent. Zgłaszać się można poprzez formularz, znajdujący się na stronie polskiego Związku Orientacji Sportowej (www.orienteering.org.pl). Więcej szczegółów na stronie www.mistrzostwa2017.pl. Tam też organizatorzy będą umieszczać komunikaty dotyczące mistrzostw.
 

Komentarze (3)

KABARET!
nie zrzeszaj się wykup licencjcę jednorazową :D
później chwalmy się startem na mistrzostwach Polski - parodia

"W mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy od 16-go roku życia, posiadający licencję Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz posiadający ważne badania lekarskie. Dla osób, które nie posiadają aktualnej licencji PZOS istnieje możliwość wykupienia licencji jednorazowej – koszt 35 zł"

no to sajonara :-)

Wpisowe 40 zł plus bezsensu licencja 35 zł co daje nam 75 zł. By wystartować w następnym biegu znowu człowieku płać i płać. Zamiast promować biegi by mogło jak najwięcej ludzi, młodzieży wystartować to wszystko się robi przez zachłannych ludzi by wystartowało jak najmniej zawodników. Niestety szczególnie wśród młodzieży nie stać na taki ogromny haracz by móc wystartować a szkoda.