Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach do lat 10 - Jastrzębia Góra 2016

Szachiści z trenerem

W niedzielę, 6 marca, zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych, które rozgrywane były od 27 lutego w Jastrzębiej Górze.
W zawodach wzięli udział młodzi szachiści z Klubu Szachowego Jelonka z Jeleniej Góry.

Wśród chłopców udział w zawodach brał Marek Madej, który zdobył 6,0 pkt. (na 9 możliwych) i zajął 8 miejsce w kraju. Jednocześnie w klasyfikacji 9-latków Marek zajął 3 miejsce. Brawo!
Wśród dziewczynek wystąpiła Kinga Strzała (która zdobyła 5,5 pkt.) i tą punktacją zapewniała sobie 20 miejsce w Polsce.
Sporą ilość punktów zgromadziła również Wiktoria Janikowska, zdobywając 5,0 punktów. Co dało jej to 27 miejsce, a wśród 9-latek zajęła 8 miejsce.
Nieco niżej uplasowała się trzecia jeleniogórzanka, Jagoda Romejko. Jej dorobek punktowy  to 4,5 punkta, dzięki czemu zajęła 31 miejsce w kraju, a wśród 9-latek był to 10 wynik. Jednak dzięki udziałowi w turnieju, Jagoda, wypełniła normę na II kategorię żeńską Polskiego Związku Szachowego. Zawodniczki z Jeleniej Góry biorące udział w Mistrzostwach, z Klubu Szachowego Jelonka,  mają już swoje rankingi FIDE w Światowej Federacji Szachowej, tzw. ELO: Kinga ma 1205, a Wiktoria 1036 punktów.
Wszystkie dziewczynki uplasowały się w pierwszej połowie z 68-osobowej grupy startujących. Należy podkreślić, że już sam start w finałach był dużym sukcesem, gdyż wymagał kwalifikacji w jednym z jesiennych wielodniowych turniejów w ubiegłym roku.
Mistrzostwa rozgrywane były przez 8 dni. Zawodnicy z Jeleniej Góry dzielnie walczyli na szachownicach (czasem jedna potyczka trwała 3 godziny).  Bezpośrednią opiekę instruktorską sprawował Andrzej Dwilewicz. Rodziców, zawodników i zarząd klubu cieszą tak dobre wyniki młodych szachistów z klubu, który od  niespełna pięciu lat prowadzi swoją działalność szkoleniową na terenie Jeleniej Góry.