To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Milowy krok w kierunku budowy kolejnej galerii

Milowy krok w kierunku budowy kolejnej galerii

Inwestor zainteresowany budową galerii wielkopowierzchniowej na terenie dworca PKS-u w Jeleniej Górze ma otwartą drogę do rozpoczęcia inwestycji. Umożliwili mu to jeleniogórscy radni.

Na piątkowej sesji radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, dopuszczając w nim funkcje handlowo-usługowe.

Zastępca prezydenta Hubert Papaj zapewnił, że z tego miejsca nie zniknie dworzec autobusowy. - Przeniesiona zostanie jedynie baza transportowa, na miejscu pozostaną zatoki autobusowe, będzie można wsiadać i wysiadać – powiedział nam. - Jelenia Góra będzie bogatsza o kolejny obiekt wielkopowierzchniowy, który – o czym jestem przekonany - nie będzie zagrażał lokalnym kupcom. Duża część lokalnych przedsiębiorców będzie tam miała swoje punkty.

Jeśli wojewoda przyjmie tę uchwałę, wykonawca będzie mógł przystąpić do prac projektowych a w konsekwencji rozpocząć starania o pozwolenie na budowę. Wiadomo na razie tyle, że główny wjazd do galerii będzie zorganizowany od strony alei Jana Pawła II. Tam na powstać skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

 
Milowy krok w kierunku budowy kolejnej galerii
Milowy krok w kierunku budowy kolejnej galerii
Milowy krok w kierunku budowy kolejnej galerii
Milowy krok w kierunku budowy kolejnej galerii

Komentarze (20)

I po co komu,kolejne g...o,w postaci galerii??Ludzie opuszczają Jelenią,turyści zaczynają omijać miasto szerokim łukiem.Jak skończą budowę obwodnicy w Grabarowie,to wówczas kolejny duży procent przyjezdnych,ominie to "smutne miasto".Tyle śmiesznych galerii,praktycznie kolo siebie.Ale pytamy się,po co one kurna???Zbudujcie żłobki dla dzieci.Wyremontujcie dziurawe drogi,ulice.Parodia miasta.SZOK!!!

Swietnie - kolejne światła, co 100m, extra sprawa do jazdy

O będzie praca za 1200 zł brutto 7 dni w tygodniu ! :pinch:

Tylko jak Dojechac na te zakupy jak okrolili większośc aułtobósw

zaraz będzie ciemno...

skoro jest chetny inwestor ktory chce wybudowac to niech buduje. Co to kogo obchodzi przeciez buduje za swoje. Napewno wczesniej zrobili rozezanie ze bedzie sie to oplaca inaczej by nie budowali.

tak jeden plac zabaw dla dzieci

Panowie Radni a gdzie będzie dworzec autobusowy? Może będziemy wsiadać do autobusu w biegu po drodze?!Galeria? Po co komu następna galeria,jeszcze nie zagospodarowaliście nowo powstałej.Wybudujcie centrum sportowe dla młodzieży bo niema co ze sobą robić i plątają się po mieście bez celu.My dorośli też z miłą chęcią zagralibyśmy w kręgle a może towarzysko w brydża albo w siatkówkę.warto było by się zastanowić tu też mogą być ładne dochody

Proszę Pani,nasze władze miejskie mają w du...ie sport w Jeleniej.Oni się sportem w ogóle nie interesują.Nie zauważyła tego Pani,jak z Jeleniej do Polkowic uciekły piłkarki ręczne,bo miasto dało im tylko symboliczne grosze na utrzymanie klubu??Oni pchają kasiorę tam,gdzie ona jest mieszkańcom najmniej potrzebna.No i oczywiście,do własnej kieszeni.

100 tys to symboliczne grosze? Jakby głupota miała skrzydła to ktos by latał jak orzeł

światła co 100m super płynność ruchu

"światła co 100m super płynność ruchu" I BARDZO DOBRZE, a co chcielibyście żeby w ogóle nie było świateł, przejść dla pieszych i ograniczeń prędkości ****y ?

A CO BYŚ CHCIAŁ ? BYŁO SIĘ UCZYĆ. Wagarowało się, piło się, ćpało się to się teraz ma. hahaha :silly:

Ale Ty się zastanów co piszesz.Skoro już nadajesz na tych falach,to z pewnością siedzisz we władzach miasta,i bronisz teraz własnej d...y i portfela.Skoro klub piłkarek ręcznych,który uciekł do Polkowic,dostał 100 000 zł,to teraz wygląda na to,ze przenieśli się tam z tą kasą.Trzeba było przewidzieć taka sytuację,i dać dla klubu trochę więcej,żeby zatrzymać dziewczyny w Jeleniej.Budujcie galerie idioci,bo na zakupy w nich,to tylko was jest stać z waszymi wypchanymi portfelami i kieszeniami.Zwykły,szary człowieczek,a przecież jest ich wiele tysięcy w Jeleniej,nie ma czego szukać w waszych "galeryjkach".PO-paprańcy.

Oczywiście że światła co 100m to porażka. w końcu jest to dk 3 i powinny być bezkolizyjne wiadukty gdyż mamy już 21 wiek. co do samej galerii to skoro jest ktoś chętym wyłożyć miliony ns budowę to niech buduje. nie rozumiem dlaczego miasto miało by sie na to nie zgodzić?

a moze tak lepiej zamiast kolejnych swiatel zbudowac rondo bedzie napewno plynniejszy ruch no i miasto oszczedzi na pradzie

Ale populiści w komentarzach się poujawniali... żłobki, dziurawe ulice, place zabaw ?? Co mają zadania realizowane z budżetu miasta do inwestycji prywatnych ?? Można dyskutować na temat architektury czy aspektów urbanistycznych proponowanego obiektu ale pisanie o niezagospodarowanych galeriach z winy Rady Miasta czy sugerowania braku środków na 'centra sportowe' dlatego że planuje się budowę galerii handlowej to bezczelny populizm albo ignorancja, a może jedno i drugie. Douczcie się a potem dyskutujcie na tematy rozwoju miasta, inwestycji, budownictwa itd.

"Panowie Radni a gdzie będzie dworzec autobusowy?" Przecież w artykule jest napisane - "z tego miejsca dworzec nie zniknie".
Ale najlepiej bić pianę i siać ferment.

ŻŁOBKI, DZIURAWE DROGI. MATKO CO ZA LAMENT. CIESZCIE SIE ŻE WOGÓLE JAKIŚ INWESTOR JEST ZAINTERESOWANY BUDOWANIEM CZEGOKOLWIEK. BURAKI TOTALNE W TYM MIEŚCIE SĄ, WIECZNE MARUDZENIE, ZERO UŚMIECHU