To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mieszkania za 1% tylko do końca roku

Mieszkania za 1% tylko do końca roku

Kto jeszcze nie wykupił mieszkania komunalnego za 1 procent wartości, powinien się pośpieszyć. Ostateczną decyzję będzie można podjąć tylko do końca roku. Później lokale będą znacznie droższe.

- Wszyscy ci, którzy do końca tego roku złożą wniosek o wykup mieszkania, otrzymają 99% bonifikaty. W przyszłym roku bonifikata będzie wynosiła już tylko 50% - mówi Zofia Czernow. Dotyczy to oczywiście najemców mieszkań komunalnych.

Radni PiS-u chcieli, by możliwość wykupu mieszkań za 1 procent ich wartości wydłużyć do 31 grudnia 2012 roku. Ale poprawka ta nie przeszła. Rada jednak zobowiązała prezydenta miasta do pisemnego poinformowania najemców o upływającym z końcem roku terminie obowiązywania 1-procentowej bonifikaty.

Lokator, który złoży wniosek o wykup mieszkania do końca roku, będzie mógł liczyć na 99-procentowa bonifikatę niezależnie od tego, kiedy sprzedaż zostanie sfinalizowana.

- Chcemy wiedzieć, kto jest jeszcze zainteresowany wykupem mieszkania – mówi wiceprezydent Z. Czernow. - Zasób mieszkań miejskich jest coraz mniejszy, potrzebna nam wiedza do określenia remontów, przekształcenia niektórych budynków w budynki socjalne. Mamy prawie 1100 budynków, w których są pojedyncze mieszkania komunalne. Jest to ogromny problem z zarządzaniem, z rozliczaniem się. To nie służy ani utrzymaniu tej substancji, ani remontom. Ponosimy wysokie koszty utrzymania, a nie ma efektów.

Komentarze (6)

To przyjazny ludziom rzad PISu umożliwił kupowanie mieszkań za złotówkę! Dlaczego POkurcze POlityczni krzywdzą zwykłych ludzi!?

Tak to już jest w tym popapranym kraju, że ten kto ma mało kasy w d..ę jest zawsze kopany

Tak, jasne, rząd PISu umożliwił a Rada Miejska zabrania (no bo oczywiście Rada Miejska jest ważniejsza od rządu). To jest dopiero znajomość państwa na poziomie przedszkola. A tak naprawdę to 99% bonifikata w sprzedaży mieszkań w Jeleniej Górze została uchwalona za Prezydenta Kusiaka.

Nieprawdą jest jakoby ktoś kto jeszcze nie wykupił mieszkania mógł to zrobić do końca roku 2011 ponieważ ZGL zostanie zikwidowany z końcem czerwca a od lipca będzie działał pod nowym szyldem. 196 pracowników nadal nie będzie robić tego czego nie robił do tej pory. Zrobią wszystko by pod byle pozorem lokator nie wykupił mieszkania przez co zapewni dostatni byt zarządcy a g**** lokator nadal będzie płacił na ich pensje i nadal nie otrzyma nic w zamian. Kto jeszcze nie wykupił lokalu może o tym zapomnieć że kiedyś chciał.

Ja juz czekam na wykup za 1 procent cztery lata ,,.Jak Dlugo to jeszcze bedzie trwalo ..Moja chalupa ma juz ponad 100 lat ,chyba ze jeszcze 99 lat bedzie ta sprzedarz trwala ..Moze jeszcze do smierci zdazymy wykupic...