To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Metalowe” zdjęcia Rafała Kotylaka

„Metalowe” zdjęcia Rafała Kotylaka

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza do Galerii Skene na wystawę fotografii Rafała Kotylaka „WHIPLASH - Metal Photography Journey”. Wernisaż w piątek, 13 maja, o godzinie 17.00. 

Wystawa jest reporterską opowieścią o muzycznej subkulturze heavy metalowej. Słowo „Whiplash”, pojawiące się w tytule prezentacji, oznacza z angielskiego uszkodzenia karku podczas np. wypadku samochodowego, odnosi się także typowego dla tego rodzaju muzyki zachowania artystów i fanów, czyli kolistych ruchów głową zwanych „Headbangers”.

Heavy metal powstał w latach 70-tych ubiegłego wieku. Ten rodzaj muzyki charakteryzują bardzo ostre, ciężkie i przesterowane brzmienia gitar, mocne wokale oraz często szybkie, połamane rytmy perkusyjne. Od początków istnienie muzyka ta jednoczyła wokół siebie liczne grono wyjątkowych fanów. Ich żywiołowe reakcje podczas występów ulubionych zespołów oraz kontaktu z muzykami rejestruje Rafał Kotylak na swoich fotografiach.
Prace prezentowane na wystawie powstały w latach 2012-2016, podczas tras koncertowych zespołów, festiwali muzycznych i koncertów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Ze względu na ograniczone możliwości ekspozycyjne na wystawie trafiło tylko kilka wybranych fotografii z indywidualnych sesji wykonuje na potrzeby zespołów, magazynów muzycznych oraz firmy Czarcie Kopyto, której autor jest oficjalnym fotografem.

Rafał Kotylak urodził się w 1976 roku w Jeleniej Górze. Od dzieciństwa mieszka w Piechowicach. Fotografią zaczął się interesować na początku lat dziewięćdziesiątych, lecz dopiero od 2008 roku stała się ona jego sposobem na życie. Zajmuje się nie tylko fotografowaniem heavy metalu. Jest amatorem pieszych wędrówek, podczas których nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Uwielbia bowiem także fotografię krajobrazową. Jego prace z tego gatunku nagradzane są na konkursach. Zdobyła m.in. pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Yorkshire Landscape" organizowanym na terenie Wielkiej Brytanii. Rafał Kotylak jest też jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu "Zobacz Ducha Gór" organizowanego przez Nowiny Jeleniogórskie i Fundację NJ we współpracy ze Stowarzyszeniem Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Wystawę Rafała Kotylaka „WHIPLASH - Metal Photography Journey” oglądać można w jeleniogórskiej Galerii Skene (budynek Teatru im. C.K. Norwida) do 21 czerwca 2016 r

fot Rafal Kotylak www.kotylak (1)-2m.jpg
fot Rafal Kotylak www.kotylak (2)-2m.jpg
fot Rafal Kotylak www.kotylak (4)-2m.jpg
foto rafal kotylak www.kotylak (5)m.jpg
foto rafal kotylak www.kotylak (3)m.jpg
foto rafal kotylak www.kotylak (2)m.jpg
DSC06347.JPG
DSC06359.JPG
DSC06361.JPG
DSC06365.JPG
DSC06366.JPG
DSC06371.JPG
DSC06373.JPG
DSC06381.JPG
DSC06390.JPG
DSC06393.JPG
DSC06399.JPG
DSC06408.JPG

Komentarze (4)

SLAYEEEEER!!! :)

..a dalej ????
:D

Kur...kurt... kurtularny jestem, nie?! :)

Ogień!