To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Medalowe biegi z karabinem

Medalowe biegi z karabinem

Reprezentanci letniego biathlonu rywalizowali o medale w Czarnym Borze w wojewódzkich mistrzostwach młodzików i w zawodach o Puchar Melafiru. Bieg indywidualny i sprint wygrała uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, zawodniczka MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, Marcelina Badacz (na zdjęciu z prawej).

Wicemistrzem DŚ został Dawid Woźniak. Na podium stanęły też młodziczki z SMS-u/Karkonoszy Milena Wojnar i Klaudia Wójcik. Biathlonistki ze sportowej szkoły pod Szrenicą zgarnęły komplet medali w starszej kategorii wiekowej, w biegu sprinterskim juniorek młodszych. Różnice na mecie były niewielkie. Patrycja Rutecka o pięć sekund wyprzedziła Natalię Taterke i o dwanaście sekund Klaudię Szpak.

Wiele zawodniczek zdecydowało się na drugi tego samego dnia start w kategorii open w supersprincie w ramach 17. edycji Pucharu Melafiru. Marcelinę Badacz sklasyfikowano na drugiej, a Natalię Taterka na trzeciej pozycji.

Komentarze (2)

Brawo Marcela oraz brawa dla trenera Andrzeja Kozińskiego.Proponuję podawać nazwiska trenerów bo to również jest ich sukces.