To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Medale Chojnika w Grand Prix Polski

Medale Chojnika w Grand Prix Polski

Na krajowych arenach bardzo dobre występy odnotowują i wysoką pozycję w Polsce potwierdzają badmintoniści cieplickiego KS Chojnik i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. - Praca na co dzień w klubie i w szkole przynosi spodziewane efekty, cieszą kolejne udane sportowe weekendy naszych podopiecznych – podkreślają trenerzy Sławomir Kowalski (ZSOiMS), Adam Słomka (KS Chojnik i ZSOiMS) i Adam Cimosz (KS Chojnik).

W mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju Grand Prix Polski w podwarszawskiej Zielonce w kategorii junior młodszy (U 17), Łukasz Cimosz w parze z Karoliną Szubert (Matchpoint Ślęza), wywalczyli trzecie miejsce w grze mieszanej ulegając w meczu o finał parze nr 1 listy rankingowej PZBadintona. Brązowi medaliści są młodszymi wiekowo sportowcami (U 15) i należą do kadry narodowej.

Łukasz Cimosz i Karolina Szubert jeszcze skuteczniej zagrali w Głubczycach w Grand Prix Polski juniorów i młodzików, gdzie wywalczyli złote medale. Ponadto jeleniogórski badmintonista zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej młodzików. Na brązowym podium GPP stanęły juniorki Oliwia Socha (Chojnik) z Anetą Niklas (ZSOiMS – Dwójka Bytów) po grze podwójnej kobiet. Tego samego koloru krążki po grze podwójnej mężczyzn odebrali juniorzy Jędrzej Nowak (Chojnik) i Paweł Kopański (ZSOiMS – Start Wisełka). Pawel był też trzeci w grze pojedynczej.  

DSC_0008.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0038.JPG
DSC_0068.JPG