To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Masowy punkt szczepień w Jeleniej Górze

FOT.Pixabay

Samorząd jeleniogórski przygotowuje się do uruchomienia w mieście masowego punktu szczepień przeciwko COVID19. Punkt powstanie  w  hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

O utworzenie masowych punktów szczepień w miastach powiatowych zaapelował do samorządowców minister zdrowia. Na Dolnym Śląsku prośbę poparł wojewoda dolnośląski.

– Prawie wszystkie samorządy odpowiedziały pozytywnie na nasz apel – mówił dzisiaj (7.04) na konferencji prasowej we Wrocławiu Jarosław Obrembski, wojewoda dolnośląski.

Punkt w hali sportowej

- Myśleliśmy o takim punkcie już wcześniej, ale nie mieliśmy podstaw, by go utworzyć – tłumaczy Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Teraz jest to możliwe i od razu przystąpiliśmy do działania.

Przedstawiciele miasta oglądali dwie hale sportowe przy szkołach, spełniające warunki do utworzenia w nich masowego punktu szczepień. Między innymi chodziło o zapewnienie wejścia jedną stroną, a wyjścia drugą. Trzeba także zachować odstępy między stanowiskami szczepień. Ważne również są miejsca parkingowe, odpowiednia wentylacja oraz dobry dojazd.

Punkt zostanie zorganizowany w hali sportowej jeleniogórskiego ZST„Mechanik” przy ul. Obrońców Pokoju 10 . Dziennie będzie można w nim zaszczepić około 700 osób. Punkt ma ruszyć w połowie kwietnia.

Jutro (8.04) przedstawiciele jeleniogórskiego magistratu oraz operatora szczepień jadą do Wałbrzycha, by zobaczyć, jak działa w tym mieście masowy punkt szczepień zorganizowany w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia . Dziennie szczepi się tu około 1500 osób. Pacjenci przyjeżdżają z całej Polski. Między innymi zaszczepiła się tu Maryla Rodowicz, która przyjechała z Warszawy.

WCSKJ operatorem szczepień

W Jeleniej Górze organizacją szczepień i doborem personelu zajmie się Wojewódzkie Centrum Szpitalne  Kotliny Jeleniogórskiej.

– Jesteśmy także po rozmowach z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą, gdzie jest wydział pielęgniarstwa – mówi Jerzy Łużniak. - Mamy deklarację, że studentki i studenci tego wydziału wezmą udział w masowych szczepieniach mieszkańców oraz przyjezdnych - dodaje prezydent.

2 mln szczepionek

- Rząd zapewni nam szczepionki – zapewnił wojewoda dolnośląski. - Istotną rzeczą jest, byśmy otrzymali odpowiednią ilość - dodał.

Michał Dworczyk, pełnomocnik ds. szczepień przeciw COVID-19 zapowiedział, że do punktów szczepień trafią w tym i przyszłym tygodniu łącznie 2 mln szczepionek. Masowe punkty szczepień organizują także inne dolnośląskie samorządy: Wrocław  na stadionie oraz Porcie Lotniczym, Legnica w hali widowiskowo-sportowej, Świdnica w hali miejscowego lodowiska.

  Sytuacja na Dolnym Śląsku

W województwie dolnośląskim w szpitalach przebywało obecnie (7 kwietnia) 2886 zakażonych. Do dyspozycji pozostały 52 wolne respiratory z 304 dostępnych. Obecnie we wszystkich szpitalach na Dolnym Śląsku do respiratorów podłączonych jest 252 pacjentów.

- Województwo dolnośląskie i wielkopolskie mają teraz największą dynamikę napływu pacjentów - poinformował na konferencja prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że oba województwa mogą liczyć na wsparcie innych regionów. Wielkopolsce pomagać ma województwo zachodnio-pomorskie, pacjenci z Dolnego Śląska w razie braku łóżek mają być przewożeni do szpitali w województwie lubuskim.

Wojewoda dolnośląski poinformował 7 kwietnia o zwiększeniu liczby łóżek covidowych.– Sytuacja jest trudna – nie krył Jarosław Obrembski. Do wczoraj w dolnośląskich szpitalach było wolnych 214 łóżek covidowych. Jeśli nie nastąpi gwałtowny przyrost zachorowań, to powinny one wystarczyć. Barierami może być brak personelu oraz małą dostępność łóżek z tak zwanym gniazdem tlenowym.

Masowy punkt szczepień w Jeleniej Górze
Masowy punkt szczepień w Jeleniej Górze

Komentarze (25)

Wkrotce w Białymstoku rozpoczęcie jednego z najważniejszych procesów sądowych dotyczących działalności skrajnej naziolskiej prawicy w Polsce. Mam nadzieję, że ten proces stanie się podstawą do rozwiązania i całkowitej delegalizacja ONR, organizacji, o której Sąd Najwyższy powiedział, że można ją określać jako organizację faszystowską.

Dla nazioli z ONR nie ma miejsca na polskiej ziemi!

A zbiegły pacjent nadaje...

a mnie dziwi, że redakcja NJ-moderator - nic nie robi z tym trollem. On ewidentnie przekracza granice nie tylko zasad pisania w sieci- nawołuje do nienawisci, ale tez łamie prawo oskarżeniami, które nie mają pokrycia w faktach. Inne sewisy jakos sobie poradziły z tym furiatem ;-) a NJ chyba nie zalezy na tym wcale

Przeciez to swój.

Z główką nie halo, prawda kolego? Może wizyta u psychiatry?

Na co komu to potrzebne ???

Wodociągi kieleckie wzorowo usuwają awarie.

Qrwa, nareszcie!

Przed rokiem 2020 nie istniały szczepionki RNA zatwierdzone do stosowania u ludzi, wobec czego długoterminowe skutki stosowania tych szczepionek nie są w pełni znane. Pandemia COVID-19 w 2020 roku zwiększyła zainteresowanie szczepionkami RNA ze względu na możliwości ich szybkiego wyprodukowania. Aktualnie trwają testy tego produktu na masową skalę. Większość przeżyje.

Polecam dla wszystkich ten materiał:
http

Polecam dla wszystkich ten materiał:
www.youtube.com/watch?v=XqObHyEctqU

Masowe szczepienie, masowy spęd ludzi w jeden kocioł, a potem masowe zakażenia. Mega powikłania bo nie wiadomo jak z przechorowaniem po zakażeniu z jednoczesnym zaszczepieniem.

Mały kulawy hitler Kaczyński zabił 638 Polaków.

Podkarpacie.
Ziemia Święta wolskiej republiki rad nadzorczych.
I ta lwica walczącą o szczepionki,zażarcie, jak jej przodkowie z aren rzymskich, zjadający chrześcijan.
Tylko patrzeć jak Mojżesz mur zbuduje i krzaki podpali.
Straciliśmy Podkarpacie.
Już dawno.
L' haim

Najpierw wybory a potem konfiskata majątków złodziejom i oszustom z PiS oraz ich rodzinom!!!Tak nam dopomóż Bóg!!!

954 Polaków dzisiejsza liczba ofiar małego kulawego hitlera Kaczyńskiego i krzyworyja patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego.
PiS eutananuje Polaków.

"A zbiegły pacjent nadaje..." PiS.bolszewik.Czekista. PiS.bolszewik.Czekista. PiS.bolszewik.Czekista. PiS.bolszewik.Czekista.

Antek zatrudnił statystów z Tworek, tak by nie można było rozróżnić Antka, który pękającą parówką wycina małe brzózki z makietki lasu smoleńskiego. I to będzie ostateczny dowód.
Pierwszy klaun Rzeczypospolitej. Na trupach zarobił miliony. Prawdziwie pisowski sposób na życie. A to tylko dlatego że nasze społeczeństwo jest g****e jak noga od krzesła. Takie moralne zero trzeba trzymać z daleka od życia publicznego a nie na niego głosować. Ale jak widać głupkami łatwo się steruje.
.Fuck off Macierewicz. Wsadź sobie ten swój raport w dude i przestań doić podatników debilu skończony.
"Filmowa wersja" - wyświetlana będzie w zakładach dla obłąkanych, zapomniał dodać.

Górale jadą 10 kwietnia do Warszawy z ciupagami dla Dudy i Kaczyńskiego. "U Rydzyka tańczą, a ludzie bidują"

- sami sobie wybraliście zarazę narodowo socjalistyczną pisbolszewizm małego kulawego hitlera kałczyńskiego.

Prof. Boroń-Kaczmarska uważa, że ogniskami zakażeń w ostatnim czasie są kościoły, które nie powinny być otwarte. To właśnie w nich - jak mówi specjalistka chorób zakaźnych - dochodzi do masowej transmisji wirusa.

Andrzej Konieczny został odwołany ze stanowiska generalnego dyrektora Lasów Państwowych - dowiedział się Onet. W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy materiał, w którym opisaliśmy, jak dyrektor kupił od Lasów Państwowych dom z 95-proc. bonifikatą.

Jak się wiara kształcona zacznie zjeżdżać holtzwagonami i dieslami to sie na tych uliczkach będzie działo. Współczuję tam mieszkańcom.

Wirtualna Polska dotarła do korespondencji dr. Stanisława Mazura, prezesa Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie, ze swoimi pracownikami. Wynika z niej, że Mazur polecił wielokrotne używanie strzykawek jednorazowych przy podawaniu szczepionki.

Czy jest w pisbolszewii niezależny prokurator?

Bearing backing and guide turning or swaying machine components – like shafts, axles or wheels – and move loads between machine parts. They give high accuracy and low erosion and thusly empower high rotational velocities while decreasing clamor, heat, energy utilization and wear. Mobearing are financially savvy and interchangeable machine components that commonly observe public or global measurement principles.

No cóż, nierozumne bydełko trzeba wyszczepić. Pierwsze dwie, trzy, cztery szpryce będą 'za darmo' tj. polski (nie)rząd zapłaci z zebranych podatków. Potem, za rok, dwa, bydlątka będą już same musiały zapłacić za swoje szpryce - i tak do końca ich marnego żywota.... Ale spoko, to nie aż tak dużo, średnio raz rocznie, tylko ok. 23 euro od szprycy.