To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Maskotka powiatu- Duszek Karkonoszek

FOT. FB Powiat karkonoski

Powiat karkonoski ma swoją oficjalną maskotkę. To Duszek karkonoski.

- Karkonosze mają Ducha Gór, nikt go nie widział i pewnie nigdy nie zobaczy... Inaczej jest w przypadku oficjalnej maskotki powiatu karkonoskiego - czytamy na FB powiatu. "Duszka Karkonoszka można zobaczyć, a nawet spotkać na górskich szlakach. Uwiecznijcie takie spotkania. Jeśli uda się Wam go sfotografować, nie zapomnijcie o hashtagu #duszekkarkonoszek. Śledźmy razem jego wędrówki" - apelują urzędnicy starostwa do turystów. Duszek Karkonoszek nie wzbudził zachwytu wśród internautów. Twierdzą, że przypomina postać z kreskówki "Sąsiedzi". Inni podpowiadają, że lepsza byłaby maskotka nawiązująca do Ducha Gór, który związany jest z Karkonoszami.

Komentarze (14)

Paskudny

duszek paskudek

Paskudny

Może dołożyć mu mały ikoniczny wąsik.

Byli więźniowie obozu Auschwitz-Birkenau i ich rodziny - w tym syn i wnuczki rotmistrza Witolda Pileckiego - napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego. Sprzeciwiają się w nim powołaniu Beaty Szydzło do Rady Naukowej Muzeum Auschwitz.

Powiat Karkonoski głodny sukcesu na miarę zmiany nazwy, więc pęd do działań NIE spektakularnych, jak ta maskotka...No cóż, przykład idzie od rządu - tego miłującego władzę i pieniądze - też głodny sukcesu, więc zafundował kolejkowe szczepienia na (deszczową) majówkę, ale tylko w kontenerach! Te samorządowe punkty szczepień, nadal bez szczepionek - bo są "be"!

Powiat rozdawał nagrody "Liczyrzepy" , a teraz ten potworek , duszek to Karkonoszek, a czemu nie Liczyrzepek , albo Liczykrupek jak powiat.Z taką maskotką uprawiacie antymarketing. Usuńcie z głowy ten poroniony pomysł !! TEN KTO TO WYMYŚLIŁ POWINIEN PONIEŚĆ KARĘ !!!!!!

Infantylny pomysł,na poziomie gazetek ściennych rady pracowniczej w kołchozie. Oddaje aktualny level w radzie powiatu.

Żenujące, jak większość pomysłów autopromocyjnych pana starosty. Jego samozachwyt wydaje się nie mieć końca.

Ile na to paskudztwo poszła publicznej kasy?

Laleczka Wudu! Założyć jej okrągłe okulary, włosy uczesać na mokro i już można kłuć igłami Morawieckiego Duszka Kłamczuszka

zgadzam sie z ww opiniami ; infantylne,niepotrzebne ale pewnie ktos zarobil...

zgadzam sie z ww opiniami ; infantylne,niepotrzebne ale pewnie ktos zarobil...

Jak zobaczyłem na oficjalnym FB to myślałem, że to żart. Ten stwór jakby miał bryle wyglądałby jak miłościwie nam panujący, a że druga część tego tandemu ma parcie na szkło więc to pewnie jej głupi pomysł. Czym sobie powiat na to zasłużył?