To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Martwy płód na kolejnym bilboardzie

Martwy płód na kolejnym bilboardzie

- Wnuczki do mnie przyjeżdżają, dzieci chodzą tędy do szkoły, a tu taki bilboard, z makabrycznym zdjęciem. Tzw. obrońcy życia nie mają żadnych hamulców. Czy ktoś z tym może coś zrobić? - pyta mieszkanka Cieplic. Na ul. Cieplickiej niedawno pojawił się kontrowersyjny bilboard. To kolejne miejsce w mieście, gdzie środowiska pro-life eksponują drastyczne obrazy.

- Dzisiaj przechodziłam ul. Cieplicką i zobaczyłam coś, co mnie zszokowało. Za skrzyżowaniem z ul. Pułaskiego jest wielki bilboard z martwym płodem i jakimś napisem o pigułce aborcyjnej (niedawno prezentowane tam były materiały wyborcze Andrzeja Dudy). To powinno być zabronione, przecież tędy chodzą dzieci. Sama mam wnuczki i zastanawiam się, co im powiem, kiedy mnie zapytają o to – mówi mieszkanka uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. Pyta, dlaczego nie reaguje na to straż miejska czy policja, zastanawia się, czy to jest w ogóle legalne.

Przypominamy, że jakiś czas temu informowaliśmy o podobnym przypadku z Maciejowej. Okazuje się, że jeśli ekspozycję umieszczono na prywatnym terenie nic się nie da zrobić. Także policja, choć treść może się wydać drastyczna i szkodliwa dla młodych odbiorców, nie widzi tutaj pola do interwencji.  

Komentarze (154)

Znowu ta sama osoba i to pewnie ona konsekwentnie niszczy ten bilbord.Oby tylko takie ,,estetycznej problemy miała ta osoba.Odnosnie spaceru z wnuczkami może chodzić od drugiej strony dłuższy spacer nikomu nie zaszkodzi a i wnuczki mniej czasu będą miały na garbienie się przed smartfonem

Nie wiem co ma zmienić przejście na drugą stronę ulicy skoro ten bilbord jest widoczny z wielu metrów i jest ogromny. Może nawet lepiej żeby dzieci wgapialy się w smartfon przezchodzac obok tego domu.

Najlepsze jest to,że o aborcji najwięcej do powiedzenia mają ludzie,których ta sprawa dotyczy w najmniejszym stopniu,tzn. stare dziady w większości płci żeńskiej i faceci,którzy jakoś w ciążę zajść nie mogą,są jeszcze panny,których nikt nie chce bzykać,ale to już chyba oddzielna grupa...

A to zwykle tak jest. Krzyczeć i pouczać może każdy, to nic nie kosztuje. Gdy trzeba faktycznie pomóc, to głowa w piasek. A gdy chodzi o kogoś znajomego lub bliskiego, nagle się okazuje, że "to nie jest do końca tak" ;) i wtedy aborcja już nie jest takim złem.

kamagra chewable 100 mg canada

Jeżeli wolno mi na prywatnym terenie, postawić bilbord o dowolnym przekazie (nawet wyjątkowo drastycznym!), to jeśli postawię taki na którym będą zdjęcia pedofilów w sutannach i biskupów którzy ich chronią - czy również Policja nie będzie widziała tu pola do interwencji??? Chyba jednak nie, bo być może obrazi to czyjeś uczucia religijne...Wszystkie inne uczucia zwykłej przyzwoitości,niestety można łamać!

Co ma wspólnego pokazywanie pedofilów - również tych w sutannach - do obrazy uczuć religijnych?

Akurat w Polsce ma bardzo dużo. Ksiądz jest ważniejszy niż głową państwa

Fotek "facetów w sukienkach" obmacujących dzieci nie wolno dystrybułować. Po pierwsze,(w przeciwieństwie do fotomontażu dziecięcego trupa)to jest gorszące i dlatego oni są chronieni prawem boskim,pisowskim i polskim. Zresztą przeczytaj sobie wywody papieża polaka,on wydał zalecenie wybaczania wszystkim,bez wyjątków,no może poza tymi,którzy krytykują katosektę i rządają prawa do aborcji.

Chcą przykryć afery finansowe w PISie, moralne, i upadek kościoła watykańskiego.

Gawłowski, Adamowicze, Neumann i przyjaciele.....

Czyli babcia popiera aborcję.
A czy kojarzy, że gdyby odbyła się aborcja to kochanych wnucząt by nie było...
PS.: czemu redakcja , jak zawsze sama sugeruje gdzie postawić + lub -. Hę?

Widać nawet redakcja wie, że twój komentarz należy zminusować.
Świat nie jest czarno-biały, babcia może być wobec aborcji kompletnie neutralna, może nawet popierać aborcję, a nie popierać takich bezsensownych billboardów. Takie obrazy i podpisy nie zmuszają do refleksji i zastanowienia się nad problemem, a jedynie podburzają ludzi wokół i powodują coraz większe podziały pomiędzy pro-life i "pro-wybór". Ale taki to już świat, że zamiast dyskutować - stawia się ultimatum, nie daje wyboru i narzuca innym swoje zdanie tylko dlatego, że oni mają inne, czyli złe. Przykład idzie z góry.

Co ma prawo aborcji do jej wnuków? Czy gdyby aborcja była powszechna ma znaczyć że żadnych dzieci by nie było, bo każdy by się na to pisał przy każdym zajściu w ciążę?

A tobie nie przeszkadza, by małym dzieciom pokazywać zakrwawione zwłoki?

Maseczka na twarz, nóż do tapet i zmrok na ulicy rozwiąże problem. Chazan i Godek pewnie szczytują widząc takie obrazki

Piechowice są skanalizowane, kto tam grzebie w kanałach?

Trochę późne te info bo plakat od tygodnia wisi, właściwie już chyba od piątku nie ma zdjęcia bo zostało w nocy przez kogoś wycięte.
Jestem za wyborem, toleruje też zdanie tych którzy są przeciw. Nie rozumiem tylko czemu w tym wypadku wg tych po stronie bilbordu taki szokujący obraz to nic złego, płód to człowiek, ale w przypadku geja pokazującego kicio w oknie to już nie człowiek. A przecież każdy ma kicio to nie rozumiem czemu płód można pokazywać zakrwawiony a czystej d*** nie.
Dla komentujących dodam że ani płodu bym nie chciała widzieć ani czyjejś d***.

Aborcja jest złem, ale coś co chce robić Pani Kaja Godek (sadzanie kobiet do więzień) nie jest rozwiązaniem problemów. Epatowanie fałszywymi i drastycznymi fotografiami martwych płodów to gorszenie i przyzwyczajanie do takiego widoku szerokiej gawiedzi.

Swieta wolność słowa, z której niektórzy korzystają naprawdę po jej granicach. Jak ci, co nieomal wzywają do pogromów na ludziach ze środowiska LGBT,a wcześniej wydawca antysemickich broszurek z kiosków, tudzież wydawca antyklerykalnego tygodnika.

Daj jakiś przykład, taki konkretny, gdzie znalazłeś coś co się choćby zbliża do tego o czym kłamiesz...

Wystarczy obejrzeć wiadomości w Tv Trwam lub TVP.

właścicielem TVN jest żyd David Zaslav. Jego rodzice żydzi mieszkali w Polsce. Żydzi mają różne obywatelstwa ale zawsze pozostają żydami i działają w interesie swojej społeczności.

Takie przejmowanie dobrze prosperujących interesów i potem narzucanie im kierunku ideologicznego jest często stosowane.

A konkretnie do grupy "Discovery". Lubię oglądać programy Discovery za ich rzetelność, apolityczność i odwagę w prezentowaniu różnych poglądów. TVN spełnia kryteria rzetelności i obiektywizmu. Rzetelność, obiektywizm, dociekliwość nie są powiązane z przynależnością partyjną i nie zależą od pisowskiego sposobu postrzegania rzeczywistości. Pozdrawiam.

Proponuję wszystkim zająć się sobą a nie tym co inni robią że swoim życiem. Jak ktoś chce być bohaterem niech zwolni się z pracy i jedzie do syrii opatrywać ranne dzieci zamiast zmuszać kobiety do rodzenia kiedy nie chcą.

Kobieta może urodzić w godnych warunkach i jeżeli tak bardzo nie chce swojego dziecka to zostawić w szpitalu na porodówce .Pani zatroskona o wnuczka zapewne mniej by się zbulwersowała gdyby te martwe nienarodzone dziecko znalazła w rowie czy w śmietniku.

Często jest odwrotnie - zmusza się kobiety do aborcji, chociaż tego nie chcą.

ale śmieszne truchło

a ty zamierzałeś sprowokować czy tylko jesteś upośledzony???

A ty dodając swój g**** komentarz,chcesz tylko pokazać swój iloraz inteligencji równy minus nieskończoność czy masz na myśli coś więcej...?

Czyli jesteś upośledzony...

Przecież ten tvnwsi to znany poyeb papuś, przecież nikt inny nie mógłby być tak poyebany...

zapomniałeś o sobie,zapewne przez skromność

Naucz się, wypłoszu przedszkolny, używania wielkiej litery na początku zdania i kropki na końcu. Wtedy będziesz mógł pisać komentarze. Teraz wypad.

Z jednej strony to, z drugiej ped.ały atakują agresywnie swoją wykolejoną propagandą. Takie chore czasy.

Widać ciebie zaatakowały z tej drugiej strony. Ale tobie się to podoba, prawda? Nie odpowiadaj, wiemy kim jesteś, kryptogejuszku.

Psy szczekają karawana jedzie dalej. Aktywistom LGBT nie podobają się bilboardy z martwym płodem? Ojej, straszna sprawa. Przecież uważacie, że płód to nie człowiek tylko zlepek komórek, więc w czym problem? Boicie się widoku zlepku komórek?

Co to znaczy? Gdy chcę ocenić jakiś komentarz, nie mogę tego zrobić, a ewentualnie niekiedy wyskakuje mi takie okienko:

"An error occurred at /vote/comment/528466/1/vote/upanddown/91406a55c2bcee4b40af7d3428f894da.

Error Description:"

Czyżby redakcja dokonywała cenzury?

Masz refleks... Chyba od pół roku jest taka sytuacja, a ty się budzisz... Zwróć uwagę, że czasami się nie da kliknąć łapki, albo jak się kliknie np łapkę w górę, to znika punkt przy łapce w dół. Większość komentarzy nie ma więcej niż jeden, góra dwa, punktów. Redakcja ma to w głębokim poważaniu.

Raczej nie od pół roku ale od 2-3 miesięcy a powodem domyślam się była nadpobudliwość niejakiego bolszewika.czekisty, który potrafił sobie naklikać po 20-30 i więcej łapek w górę. Rzucało się to w oczy bo podobne ilości na + były pod każdym jego bluzgiem i podobne ilości w odwecie. Nie popieram tego obecnego ograniczenia ale jaki jest sposób na anonimowego osobnika z poważnymi psychicznymi zaburzeniami.

Jedynym przygłupem był niejaki papuś, który teraz zmienił nick na tvnwsi.

Papuś, redakcja usunęła twoje wypociny...

Nieważne dewiancie, ważne że przeczytałeś. Przecież były do Ciebie...

Papuś, nie kompromituj się, redakcja ci zablokowała konto, bo takiego przyg.łupa dawno nie widzieli. W dodatku potwierdzasz, że tvnwsi to ty, dzbanie.

Nic nam nie powiesz Dewiancie co tam u twojej patopsychofamilii??? Tatuś kocha(hehehe) swojego małego dewiancika???

DLACZEGO ,,JEDYNIE SŁUSZNYCH POSTÓW" NIE MOŻNA MINUSOWAĆ ?

Przede wszystkim, niech każda kobieta sama podejmie decyzję, bo to JEJ ciało.

Umieszczanie takich skrajnie drastycznych plakatów w przestrzeni publicznej wywołuje zgorszenie, bo widzą je m.in. dzieci i mogą się wystraszyć widoku.

Jeśli ktoś manifestuje takie, a nie inne poglądy, niech założy sobie stronę internetową, tam wrzuca te zdjęcia i prowadzi dyskusję czy polemikę na ten temat.

http

Jaroslaw Wrobel PGNiG

http je popis 24 symptomů a 92 léčebných metod 88 nemoci, 27 doporučení 58 lékaři, popis 84 účinných léků, 648 recenze o 83 moderní metody terapie jsou diskutovány na nejpopulárnějších fórech:
Adresář 78 léků a 85 způsoby léčby 47 nemocí games-ba.ru 14440b2