To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marek Obrębalski: wywiązałem się z zadania bardzo dobrze

Marek Obrębalski: wywiązałem się z zadania bardzo dobrze

- Nie mam smutku, uważam, że odnieśliśmy niemały sukces – tak w nocy na gorąco wyniki drugie tury wyborów komentował Marek Obrębalski. Przegrał z Marcinem Zawiłą wyścig o fotel prezydencki.

- W ciągu dwóch miesięcy zorganizowaliśmy stowarzyszenie, grupę osób, które entuzjastycznie podchodzą do tego, by samorząd był niezależny od partii politycznych – mówił Marek Obrębalski. - Wiele nam się udało, bo kilkunastoprocentowe poparcie (wyniki do rady miejskiej) jeleniogórzan jest sukcesem. Wprowadziliśmy 3 radnych do rady, ja będę reprezentował jeleniogórzan w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. To jest sukces. Będę dbał o te kwestie, które pozostają w gestii samorządu regionalnego.

Czy nie żałuje decyzji o wystąpieniu z Platformy Obywatelskiej. - Nie. Uważam, że była bardzo dobra. Nie toleruję i nigdy nie będę tolerował narzucania partyjnej polityki terytorialnej samorządności. Mówię nie tylko o przypadku Jeleniej Góry ale i innych miast w Polsce – powiedział.

Gdzie w takim razie tkwił błąd, który spowodował przegraną? - W demokratycznym państwie to mieszkańcy decydują o tym, kto powinien sprawować władzę – mówił Marek Obrębalski. - Trudno mówić tu o błędach, starałem się przez te 4 lata pracować dla dobra jeleniogórzan. Dokonując samooceny sądzę, że wywiązałem się z tego zadania bardzo dobrze.

Pogratulował też zwycięstwa Marcinowi Zawile. - W kampanii nieraz posprzeczaliśmy się, ale myślę, że zmierzaliśmy obaj w kierunku wskazania nowych dróg rozwoju miasta – dodał - kontynuacji tego, co zostało już rozpoczęte. Miasto rozwija się w sposób ciągły, nie ma tutaj przerw, uskoków. Obejmując stanowisko prezydenta miasta w 2006 roku musiałem pewne sprawy kontynuować po poprzedniku i Marcin Zawiła będzie musiał pewne kontynuować po mnie.

Komentarze (21)

tylko ci się tak wydaje

Dziękujemy za pracę dla miasta i za to co Pan dokonał. Szkoda, że nie mógł Pan kontynuować swojej pracy dalej. Niestety ludzie w Polsce są niedojrzali co widać po frekwencji wyborczej. Polityka to brudna robota, którą dobrze opanował Pana konkurent. Mam nadzieję, że P. Marcin nie spełni swoich obietnic bo aż się boję skąd wezmę tyle pieniędzy.

To teraz czekam na zakłady przemysłowe gdzie tysiące Jeleniogórzan będzie mogło znaleźć w nich prace.

Dzięki Marek. Przede wszystkim za wykorzystanie 100% szans na kasę z UE i rozpoczęcie inwestycji, o których przez dziesięciolecia tylko się mówiło. Myślący ludzie to doceniają. Nieznaczna większość tubylców wybrała złotoustego bajopisarza po KUL-u - trudno. Mam tylko nadzieję, że pan wąsaty bibliotekarz nie spartoli inwestycji zaczętych w poprzedniej kadencji.

Dokładnie - tylko ci się tak wydaje.

Czyli podsumowując: Władza była doskonała, tylko to g****e społeczeństwo się na niej nie poznało. Trzeba wymienić społeczeństwo :lol:

Był Pan najlepszym Prezydentem jakiego miała Jelenia Góra

Z poważniem.

"ZGL KOŁCHOZ", GREG" ANONIMOWY" IKIK" to wszystko wpisy z jednegoIP może już wystarczy czas się wziąć do roboty J.P.

Ćwiczenia nie zaliczone???

Gdzie w takim razie tkwił błąd, który spowodował przegraną? Nie było za bardzo udzielać się w obchodach parafialnych ,prezydant ma być neutralny wyznaniowo,czy historia 2 tyś lat nie nauczyła Pana.Za 4 lata Pan wystartuje i wygra .

Byc może niedowidzisz , być może nie umiesz czytać - ale sprawdź jednak te IP, bo wg mnie są jednak rózne !

Do lokalu wyborczego nr 28 nie można było dojechać ,bo Pan Kustosz Zamku Czarne ,Jakubiec nie odśnieżył wjazdu na zamek a kasę za lokal bierze?Wieczorem jak w ciemnej d.. tylko światła w zamku.Flag polskich iż to lakal wyborczy również nie było. Jeyny maleńki napis nad drzwiami.NO I TABLICZKI Z NAZWAMI ULIC PISANE RĘCZNIE CZARNYM FLAMASTREM JAK PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.nASTĘPNYCH WYBORÓW W TYM MIEJSCU MA NIE BYĆ ,NOWA WŁADZO!!!!!

Polacy zmądrzeli a jeleniogórzanie dalej z mózgiem niżej d...py. Wybrali z 95% poparciem bezpartyjnych ,tych co robia pozytywne inwestycje dla ludzi.

Dutkiewicz we Wrocławiu już udostępnił wykaz podwyżek

Jakie zakłady przemysłowe - tutaj w regionie turystycznym? Położenie na mapie sobie sprawdź. U nas powinno sie nie przemysł ciężki ale usługi, usługi i jeszcze raz usługi.

Mieszkańców do wymiany- temu Panu nie podoba się demokracja. Wola wiekszości a sam chociaż głosowałeś?

Zgadza się, to Marek trolluje! Wstyd, zero skromności!

Spokojnie, tam był uśmieszek na końcu. To było (miało być) ironicznie. Pozdrawiam :unsure:

ggg 78.88.138.scan` 0:256
jesteś na patelni...

Prawo wyborcze do poprawki !!!
Art. 33. 1. Osoby, którym przysługuje prawo wybierania, wpisuje się do spisu wyborców.
2. Wyborca może być wpisany tylko do jednego spisu.
Zaświadczenie o głosowaniu w innym okręgu wyborczym wystawia urząd /burmistrz, wójt ,prezydent./ Na drugą turę wyborów jadę do Jeleniej wesprzeć pana Zawiłę i tu jestem dopisany do spisu wyborców.cytuj Słowa córki Zawiły o rodzinie z Warszawy OSZUKAŃCZE PRAWO. Nawet w TV powiedzieli jak PO –wcy zjechali nie tylko do Krakowa by oddać głos na kolegę z PO.

taki dobry, zobaczymy co zrobi w Sejmiku dla Jeleniej Góry?! Nie ma co płakać, na szczęście nie ma osób niezastąpionych! A i nieraz potrafił się ze złej strony pokazać. Starczy - niech odpocznie i nabierze ogłady politycznej!