To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marek Obrębalski odsłonił karty, ale nie wszystkie

Marek Obrębalski odsłonił karty, ale nie wszystkie

- Partyjniactwo jest największym nowotworem, który niszczy terytorialną samorządność – tymi mocnymi słowami rozpoczął swoją kampanię wyborczą prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Jego i jego ekipę namaścił dziś osobiście prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Na listach nie brakuje zaskakujących nazwisk.

Na dzisiejszą prezentację przybył prezydent Wrocławia i lider Dolnego Śląska XXI – Rafał Dutkiewicz. W wypowiedziach podkreślał, że on i jego grupa odcinają się od partyjniactwa i chcą służyć dla dobra samorządu.

Prowadzący spotkanie Miłosz Sajnog przypomniał, że w poprzednich wyborach stanęli naprzeciw sobie z Markiem Obrębalskim. - W trakcie kadencji okazało się, że mamy te same cele, chcemy służyć samorządowi. Dlatego dzisiaj startujemy razem – mówi. Wymienił trzy największe sukcesy tej kadencji: ustabilizowanie budżetu, remont placówek kulturalnych (tylko dwie nie są remontowane) oraz budowa obwodnicy południowej. - To największa inwestycja w mieście od lat – podkreślił.

Później przedstawiono kandydatów na liście Dolnego Śląska XXI do Sejmiku. Razem z Obrębalskim (pierwsze miejsce na liście) idzie Jerzy Zieliński z Bolesławca (2), Wiktor Marconi (3), Adam Balcer, Szymon Pacyniak, były burmistrz Wlenia Bogusław Szeffs i... Ryszard Wach. Ten ostatni przez wiele lat był naczelnikiem wydziału oświaty. Na początku kadencji został z hukiem wyrzucony przez... prezydenta Marka Obrębalskiego.
- Uspokoję państwa, jeżeli Marek wygra wybory, wybierze prezydenturę – mówił Rafał Dutkiewicz.

Dość nietypowe było też przedstawienie kandydatów do rady miejskiej. Prowadzący Miłosz Sajnog podzielił ich na dwie grupy, ale nie wiadomo, według jakiego klucza. Nie podano też, kto miał które miejsce na listach wyborczych. Pierwszą grupę otworzył Józef Zabrzański, który do rady dostał się z PiS-u. Jako drugą M. Sajnog wymienił liderkę kupców Danutę Wójcik a trzeciego Zygmunta Jankowskiego. Kolejni to: Zbigniew Kozyra, Robert Gudowski, Artur Czekański, Mirosław Wieczorkiewicz, Zygmunt Filar, Piotr Piątek, Robert Stefaniak, Jan Gniadzik.

Druga grupa była liczniejsza a otworzyła ją Bożena Wachowicz-Makieła. W niej był także Miłosz Sajnog, Ligia Jamer, Krzysztof Olszewski, Marcin Pakosz, Agnieszka Grzęda, Stanisław Fejdych, Grzegorz Bielewicz, Konrad Sikora, Leszek Oleksy, Irena Godlewska, Renata Kita, Anna Borkowska, Dorota Dąbrowska, Roman Gąsior, Katarzyna Krupianowicz, Andrzej Szustak.

Na spotkaniu pojawił się Marek Mirkut z Kowar, który poinformował, że w powiedzie powstał komitet popierający inicjatywę Dutkiewicza. To KWW Karkonoska Wspólnota Samorządowa. - Działamy razem dla Karkonoszy, dla Kotliny Jeleniogórskiej i dla Jeleniej Góry. Wspieramy was i kandydatów Dolnego Śląska XXI w wyborach do Sejmiku – zadeklarował.

Marek Obrębalski w swoim wystąpieniu jeszcze bardziej zdecydowanie od Rafała Dutkiewicza odciął się od partyjniactwa. Powiedział, że jet ono nowotworem obecnych czasów w demokracji. Jak powiedział, nie jest pewny zwycięstwa. - To zależy od wyborców, sądzę, że moje szanse są duże – powiedział. Z kim chciałby się spotkać w drugiej turze? - Ja nie uważam, że wygram, chciałbym skorygować te dziennikarskie rewelacje. Wypowiedziałem się, że moje szanse są duże – skwitował złośliwie.

W kuluarach spotkania pojawiły się też złośliwe komentarze w drugą stronę. - Za kogo, jak nie za Platformy, Marek Obrębalski otrzymał pieniądze na budowę obwodnicy i pieniądze na inwestycje, którymi tak się dzisiaj szczyci? – pytali w kuluarach niektórzy.

Uczestnikom spotkania rozdawano bezpłatny biuletyn wyborczy „Razem dla Jeleniej Góry”, który ma ukazywać się co poniedziałek.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (30)

Błędem jest start Pana Obrębalskiego do sejmiku, to osłabia listę na radnych. Tak to właśnie wygląda partyjniactwo w wydaniu Miłosza Sajnoga, bo Dudkiewicz kazał. Na drzewo z takimi pomysłami, albo do Wrocławia.

co to za róznica czy partia czy stowarzyszenie czy kółko miłujących dutkiewicza. Wszystko jeden pies. Obrebalski okazał się nielojalny, jego kroki sa dla mieszkańców nieczytelne. Ale fakt tez, ze trafił na dobry moment, gdzie kasa unijna popłyneła szeroko. Nawet małpa by w tym czasie miała sukcesy i dobrze wypadła. Myślę że Obrebalski powinien wrócić na uczelnię. Wtedy beda cierpiec tylko studenci, jak zostanie prezydentem -to trudno bedzie całemu miastu

Pani Wójcik była radną a została usunięta z rady między innymi własnym głosem. Teraz ponownie chce być radną? Paranoja.
Większość tych osób została odrzucona z list PO, PiS oraz SLD więc uznała że trzeba się ratować w inny sposób. Tylko po co to Panu Marconiemu ?

Pan Marek jest najlepszym z kandydatów! Wiele zrobił dla miasta i ludzie to doceniają! Panie Marku ma Pan mój głos!!!

Cóż, jak ogląda się listę, to szkoda ludzi, którzy dali się podpuścić Miłoszowi i Markowi. Panie i Panowie jeszcze czas się wycofać. Taka lista do dobry prognostyk dla innych.

sam zrezygnowałem z kandydowania z PiS, tam miałem nr 1 na Zabobrzu, ale rzeczywiście partyjne rozgrywki, to już nie dla mnie. Przykład - Pani Marzena M. i Pan Marcin Z. Kampanię na za rok sobie robią?

Żaden z tych ludzi na zdjęciu nie ma żadnych większych osiągnięć oprócz Pana Dutkiewicza. Ale widać że chęć posiadania władzy jest większa od własnych ambicji. A może wzorem państw zachodnich robić rozliczenie :kto co naobiecywał co zrobił, a czego nie zrobił :pinch: i potem dopiero do władzy

liczy się tam tylko pierwszy szereg lub jak kto woli pierwsze ławki w sejmie, reszta stanowi smutne tło i pełni rolę "armatniego mięsa". Dlatego przynajmniej wybory samorządowe należy odpartyjnić.

"ustabilizowanie budżetu" czy raczej jego zapaść i zadłużenie miasta na kolejne kilkanaście lat? "Partyjniactwo jest największym nowotworem, który niszczy terytorialną samorządność" Hmmm to wygląda na to że M. Obrębalski chał jedynie być obłudny i zakłamany by na plecach PO zdobyć jak największe dotacje do inwestycji i pod koniec kadencji się wypiąć na swoją partię i przenieść się do innej by na kolejnych plecach JG XXI jeszcze bardziej wyniszczyć Jelenią Górę kolejnymi sklepami wielkopowierzchniowymi które coraz bardziej piętnują reprezentacyjną ulice miasta Ul. 1-go Maja zlikwidowanymi sklepami i instytucjami.

kandydowanie do dwóch organów naraz to nie prtyjniactwo ale robienie w trąbę wyborców, takich kandydatów lepiej omijać szerokim łukiem, bo przynajmniej w części przerobią elektorat na szaro i na ich grzbiecie wejdzie nie wiadomo kto i dlaczego, zresztą to taka postawa na zasadzie "wezmę lepsze, a gorsze mam gdzieś..."- dla dobra demokracji lepiej takich kandydatów ignorować:)

Ob.Rebalski musi odejść! Fajnie, ze pociagnie ze sobą tych paru "bezpartyjnych" i uwolni już nas przed nimi w nastepnych wyborach! Dzięki Marek!

No pięknie, pan Obrębalski zrobi z z Jeleniej Góry wasali Wrocławia! Przecież gdyby nie poparcie naszych ludzi w sejmiku , to nic by tutaj nie było. A kto nam coś wywalczy? Pan Dudkiewucz?????

Internetowi chłopcy!!! Jak zwykle biadolicie! Marek Obrębalski jest jedynym poważnym kandydatem i dlatego trzęsiecie pełnymi już chyba gaciami!!!!

Populizm i obłuda tych panów sięgnęła zenitu. Najbardziej uwikłane politycznie osoby przywdziewają szaty dziewic politycznych, a to co oni robią to nic innego jak kurestw..o polityczne. Jak można tak okłamywać wyborców. dosyć!!

A gdzie pan Marconi? Właścicel portalu Jelonka. Przecież też startuje z ,listy Marka Obrębalskiego. Widać to już po linii jaką obrała Jelonka. W sumie bez sensu, portal starci na wiarygodności a Obrębalski i tak przegra!!! :evil:

Janku, opamiętaj się! Włóż berecik na główkę i połóż się do łóżeczka!!! Weź dla ochłody zimną kąpiel, bo i tak te wybory wygra Prezydent obrębalski! Nikt inny!

Ob.Rębalski ... popieram R.Dudkiewicz
R.Wach... popieram J.Oleksy
J.Zabrzański ...popieram J.Kaczyński
Z.Jankowski... popieram Józek
M.Sajnog .... popieram B.Wachowicz
B.Wachowicz... popieram M.Sajnog
W.Marconi... popieram S.Berlusconi
Fajna Paka!

Znalazłem się niedawno w gronie pracowników naukowych jeleniogórskiej Akademii Ekonomicznej - na pytanie - czy będą głosowali na M. Obrębalskiego - jak jeden mąż ( w tym dwie kobiety) - odpowiedzieli - nigdy - za dobrze go znamy.

Każdy orze jak może a namaszczą go biskupi. Namanipulowaliscie juz tyle /w prawie nie tylko wyborczym /co za różnica kto będzie rządził .Stołek nie może być pusty władca potrzebny od wieku wieków, amen.

Nowotwór... Jak w tym kawale: Mężu mam NOWY_OTWÓR... To dobrze bo stary juz mi się znudził!

Grześ, ale z Ciebie zrobiło sie ciacho !!!

Wójcikowa i Gniadzik razem z Obrębalskim i wszystko jasne dlaczego dostali dzierżawy targowisk z pogwałceniem prawa, bez wymaganego przetargu. Już widać jak Jelenia Góra pod ich rządami będzie wyglądać jeśli dzisiaj, zadłużona po uszy Wójcikowa wraz ze swym kochasiem prezesem ( a jakże z Wrocławia !!! )rządzą na ryneczku jak na prywatnym folwarku, w trzy miesiące dorobili się wielu spraw sądowych, zajmują się nimi coraz to inne ciala kontrolne i tylko dziwne że CBA tak działa opieszale. A wszystko pod pretekstem zmian na lepsze ha ha ha
Jak mówi klasyk ciemny lud wszystko kupi, ale chyba nie tym razem. Obrębalski wraz z grupą renegatów z innych partii, ludzi chorych na władzę, chyba nie przejdzie.

Oj widze, że przeciwnicy Pana Marka trzęsą tyłkami na tym forum!!!dobrze wiecie, że inni kandydaci nie mają z nim szans!!! Jestem za Panem Panie Prezydencie!

Towarzysze do Plastusia z SLD

to po prostu jest chyba jakis sen ,Obrębalski nagle tyle dla miasta zrobił ,wystawił biedronke w Cieplicach ,teraz jeszcze Tesco też tam buduje ,galerie grodzkie i co tylko to same markety ,wiec p.Sajnog może czas wreszcie skoniczyć to chwalenie PO nieroba jakim jest nasz szacowny p.Obrebalski,PO dziadowo go pogoniło to teraz poszedł jako zdrajca do następnej partii bo PO dziadowo sie rozpada ,a pan p.Sajnog to zwykły karierowicz jestes i nic nie wart ,wiec ja i tak nie zaglosuje na was ,nawet powiem szczerze że wcale na te zasrane wybory nie pojde bo i nie ma na kogo tu glosowac nic , a nic sie nie zmieni ,dalej bedzie bieda brod ,smrod i ubustwo ,bo inwestycje wszelkie w miescie robią firmy z poza naszegoi miasta wiec pracy itak nie ma dalej ,zycze p.Sajnogowi i Obrebalskiemu aby znalezili sie na smietniku politycznym juz na zawsze. :D

Nagle niektórzy politykierzy zaczęli szydzić z systemu partyjnego i podszywają się pod różne organizacje pozarządowe. Cel ten sam - załapać się i przetrwać do następnych wyborów.

Przecież to złodzej nie dosci że jest prezydentem miasta to prezesem mzk i pobiera kase dości dobrze kreci i ludzi za sto złotych za mandat mzk podaje do sądu a potem do komornika to świnia mało ma pireniędzy precz tym człowiekiem do uczciwej roboty niech idze a nie żeruje na ludzach ubogich itp.

Wybierz młodość i niezależność:
http://www.gudowski.eu

"Teraz Polska"
I tak ma byc