To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Marcin Zawiła: nie odpuścimy Parkridgeowi

Marcin Zawiła: nie odpuścimy Parkridgeowi

- Jeśli spółka nie dotrzyma terminów zawartych w umowie, odzyskamy ten grunt – mówi o budowie galerii Focus Mall prezydent Marcin Zawiła. Na dniach ma spotkać się z przedstawicielami Parkridge.

Pojawiły się niedawno informacje, że Parkridge upada i że w tej sytuacji budowa galerii Focus Mall przy ul. Kilińskiego jest zagrożona. Spółka ślimaczy się z tą budową od lat.

- Z tego co ja wiem, to Parkridge ma kłopoty, ale nie jest w upadłości, następują tam zmiany własnościowe – mówi Marcin Zawiła. - Nasze stanowisko jest niezmienne, każdy następca prawny będzie winien nam za niewywiązanie się z umowy 2 miliony złotych kary no i w grę wchodzi przepadek działki. Będziemy tego dochodzić, jeśli do budowy nie dojdzie.

Jak mówi, pierwsze terminy, które pozwalają na uruchomienie procedury odzyskania gruntu, mijają w przyszłym roku.
To dość ostre stanowisko władz miasta, które do tej pory raczej chwaliło współpracę z Parkridgem.

- Nasze stanowisko jest niezmienne: zachęcamy inwestorów do inwestowania, gdzie możemy tam im pomagamy, ale to, co zapisane w umowie to mają zapłacić i tutaj nie ma pieszczot. Umowa jest umowa i wyegzekwujemy ją do końca. Nasze stanowisko jest znane Parkridgeowi – powiedział prezydent.

Na razie nie wiadomo, co będzie z galerią. - Myślę, że spotkam się z przedstawicielami spółki przed 7 września – powiedział M. Zawiła.

Dodał, że miasto rocznie odzyskuje 5-10 działek od inwestorów, którzy nie wywiązali się z umów.

Komentarze (10)

to co to za działki odzyskuje miasto? 5-10 dzialek od inwestorów, a nic nei słychac o jakichs inwestycjach. o czym pan mówi panie Zawiła?

"- Jeśli spółka nie dotrzyma terminów zawartych w umowie, odzyskamy ten grunt " - to Pan jest Ponad Prawem. Grunt jest sprzedany. Tyle w tym temacie.

Brawo w końcu prezydent na miarę Jeleniej Góry ! Już niedługo własnymi ręcyma wybuduje nam baseny, SKM i tunel średnicowy drogowo-kolejowy !

ten prezydent jest smieszny nie mam slow poprostu na stos go !!!na stos!! :evil:

zapomniałeś dodać, że słowa Prezydenta są ważniejsze niż czyny! Co powie, to się spełnia:) I dlatego bezustannie gada!

A może wojowniczy prezydent zapyta się swojej pupilki,czemu upadł Anilkus?

a moze zamiast pieprzyc bzdury w koncu by ich ukarał ? z tego co mi wiadomo to juz dawno powinni zaplacic kare !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZLOWIEKU OGARNIJ SIE !!!!!!!

ciekawe czy Zawiła ma pomysł na odzyskanie rozumu, może jeszcze nie jest za późno, a może trzeba poczekać do upadłości?

Pogański kraj,pogańskiego obyczaje.

wiadomo jest, że jeszcze żaden termin nie jest przekroczony, tak podpisał umowę Pan Prezydent Marek Obrębalski. Znaleźli się mądrale, co zawsze wiedzą lepiej i więcej. Greg - znasz akt notarialny, że tak się mądrzysz? Zawsze byłam pod wrażeniem "głębokości i zakresu wiedzy" Szanownych Internautów, ale dzisiejsze komentarze biją rekordy w dyscyplinie "brak wyobraźni"