To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mamy z Jeleniej Góry zadbały o oddział położniczy

Fot. Mama w mieście Jelenia Góra

Mamy z Jeleniej Góry zorganizowały kolejną akcję charytatywną. Nie tak dawno przekazały oddziałowi pediatrii  szpitala jeleniogórskiego cenny drobny sprzęt medyczny, parawany i pościel. Teraz wsparły oddział położniczy tej placówki.

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej panie skupione wokół portali interntowych Mama w mieście Jelenia Góra oraz Zachustowana Jelenia Góra przekazały personelowi oddziału położniczego kolorową pościel oraz rożki do zawijania niemowlaków.

Pościel uszyły same z materiałów podarowanych przez sponsorów.

- Wystarczyło rzucić hasło, a do szycia od razu zgłosiło się wiele wolontariuszek – mówi Katarzyna Sobczyk, szefująca portalowi Mama w mieście Jelenia Góra.

Dla mam przebywających na oddziale położniczym bardzo ważna jest atmosfera, jaka na nim  panuje.

- Kolorowe parawany, rożki dla dzieci, prześcieradła sprawiają, że pobyt jest milszy i mniej stresujący – dodaje Malwina Drobik, jedna ze współorganizatorek akcji, mama trójki dzieci.

Dzięki pomocy wolontariuszek w Kreatywnej Nitce zostało uszyte 107 prześcieradeł z materiału podarowanego przez Czudiak Design Jadwiga Czudiak.

Karolina Darol Studio Fryzur " Magnolia " Jelenia Gora ufundowała 30 sztuk pięknych rożków na położnictwo. Rożki podarowała także TESA - producent wyrobów pościelowych z Mysłakowic, która ponownie uszyła rzeczy specjalnie dla szpitala.

-Wsparła nas także firma Leroy Merlin Polska Jelenia Gora, która nie zawahał się ani przez chwilkę kiedy poprosiliśmy o pomoc i podarowała nam 16 parawanów na położnictwo i 18 sztuk na pediatrię. Ich piękne, kolorowe parawany sprawiły, ze na oddziałach jest mniej szpitalnej – mówi Katarzyna Sobczyk.

Jak podkreśla Monika Kostrzewa, zastępczyni ordynatora Oddziału Neonatologicznego, piękne prześcieradełka i rożki będą także wykorzystywać w oddziale patologii i intensywnej terapii noworodka. - To dla naszego oddziału najpiękniejszy prezent świąteczny – dodała, dziękując pomysłodawczyniom akcji.

Wolontariuszki zapewniają, że na tym nie poprzestaną i będą dalej wspierać szpital i inne instytucje działające na rzecz dzieci.

oddział położniczy  (1).jpg
oddział położniczy  (2).jpg
oddział położniczy  (3).jpg
oddział położniczy  (4).jpg