To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mała Wielkanoc wędruje do Karpacza

Mała Wielkanoc wędruje do Karpacza

Mała Wielkanoc wchodzi już w czwartą dekadę swej historii. Najstarszy konkurs kulinarny na Dolnym Śląsku wędruje po różnych miejscowościach regionu. Tym razem zagości w Karpaczu.

W powielkanocną niedzielę, 12 kwietnia, od 11.00 do 18.00 w salach karpaczańskiego Muzeum Lalek i Zabawek w Karpaczu przysmaki wielkanocnego stołu, przygotowane według rodzinnych receptur, przedstawią wiejskie zespoły z Dolnego Śląska i Niemiec. Artyści przypomną technikę wyrobu palm, dekorowania jaj, a przede wszystkim przygotują wielkanocne pyszności do skosztowania.
Zabrzmią też pieśni obrzędowe czasu wiosennego, które powinny przyspieszyć nadejście wiosny. Gościem specjalnym będzie znany zespół górali czadeckich „Pojana” z Piławy Dolnej.
Tegoroczną edycję konkursu przygotowała Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Samorządu Miasta Karpacz.
Organizatorzy zapraszają do spotkania z autentycznymi, tradycjami przeniesionymi po 1945 roku z różnych regionów Polski.