To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Majówka w zabytkowym pociągu. Bilety do wygrania!

Fot. TurKol

Ciekawą, majówkową propozycje dla mieszkańców południowo-zachodniej części Dolnego Śląska mieć będzie Biuro Turystyki Kolejowej TurKol. Od 1 do 3 maja jeździć będą w naszym regionie stylowe osobowe składy kolejowe, ciągnięte przez parowozy.

Nostalgiczne wyprawy starymi pociągami prowadzonymi przez zabytkowe parowozy pozwolą odwiedzić  kilkadziesiąt stacyjek na Dolnym Śląsku i w regionie lubuskim.

1 maja trasa będzie wiodła z Wolsztyna przez Leszno - Głogów - Żagań - Węgliniec - Lubań Śląski - Jelenię Górę - Kamienną Górę do Jeleniej Góry;

2 maja: Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski - Zebrzydowa - Węgliniec - Zgorzelec - Turoszów - Zgorzelec - Mikułowa - Lubań Śląski - Gryfów Śląski - Jelenia Góra;

3 maja: Jelenia Góra - Wałbrzych Główny - Jaworzyna Śląska - Strzegom - Jawor - Legnica - Złotoryja - Jerzmanice Zdrój - Złotoryja - Legnica - Lubin - Rudna - Głogów - Leszno - Wolsztyn;

Pasażerowie korzystający z przejazdów pociągami pod parą mają możliwość wyboru kilku opcji udziału, m.in. standardowy przejazd wszystkimi pociągami w ramach zorganizowanej grupy, przez wszystkie 3 dni (oferta ta jest jednostkowo najtańsza), lub wybór jednego z sześciu cząstkowych przejazdów na pokładzie pociągu BÓBR, BOLKO, PIERŚCIEŃ, GRANICA, KACZAWA oraz SKARB w poszczególnych dniach pomiędzy 1 a 3 maja.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat w "Nowinach Jeleniogórskich" z 25 kwietnia 2017 r. Tam też informacje na temat naszego konkursu, którym wygrać można bezpłatne bilety na przejazd zabytkowym pociągiem z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry i z powrotem. 

 

Konkurs na przejazd pociągiem retro został rozstrzygnięty. Zwycięzcy zostali już poinformowani o tym osobnym mailem. W wysłanej wiadomości znajdują się szczegółowe informacje dotyczące realizacji nagrody. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy!

Komentarze (4)

A jakieś godziny odjazdów? Chociaż link? Nic?

Wpisz TurKol i wyskoczy Ci strona organizatora tam wszystko jest opisane.Oczywiście w artykule jest błąd! Nie KolTur tylko TurKol

chciałem się karnąć tylko w jedną stronę z żoną i dzieckiem do lwówka śląskiego ale po obliczeniach wyszło że będzie mnie to kosztować 400zł - chyba że źle policzyłem..

DOBRZE POLICZYŁEŚ TO NIE JEST TANI SPORT HE HE