To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Maja Włoszczowska chorążą polskiej reprezentacji olimpijskiej

fot. FC Mai Włoszczowskiej

Trudno o większe wyróżnienie dla sportowca niż zaszczyt wprowadzania reprezentacji swojego kraju podczas inauguracji igrzysk olimpijskich. Ten zaszczyt spotka już za dziewięć dni Maję Włoszczowską. Na ceremonii otwarcia Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 (23 lipca) reprezentacja Polski będzie miała dwóch chorążych - oprócz Mai Włoszczowskiej flagę nieść będzie także Paweł Korzeniowski.

Maja Włoszczowska na swoim profilu FC skomentowała:
„Dumna, zaszczycona, podekscytowana… słów mi brak”.
O wyborze chorążych poinformował Polski Komitet Olimpijski. Maja I Paweł należą do najbardziej utytułowanych spośród polskich sportowców, którzy wezmą udział w olimpiadzie. Jeleniogórzanka jest najbardziej utytułowaną polską kolarką górską – mistrzynią świata elity i w maratonie MTB, wielokrotną mistrzynią i wicemistrzynią Europy, dwukrotną wicemistrzynią olimpijską. W igrzyskach wystartuje po raz piąty. Paweł Korzeniowski to mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy; także dla niego Tokio będzie piąta olimpiadą. Zapewne dla obojga są to ostatnie starty olimpijskie.
Reprezentacja Polski będzie miała dwóch chorążych po raz pierwszy w historii. Podobnie jak wiele innych reprezentacji narodowych. To odpowiedź na apel MKOl-u, który chce w ten sposób promować równouprawnienie płci. Komitet olimpijski ma ambitniejsze cele – chce, żeby za trzy lata, podczas igrzysk w Paryżu, w zawodach stratowała ta sama ilość kobiet i mężczyzn. A za pomysłodawców można chyba uznać Kanadyjczyków – ich reprezentację na ceremonii otwarcia igrzysk zimowych w Pjongczangu prowadziła łyżwiarska para taneczna Tessa Virtue i Scott Moir.
 

Komentarze (4)

Chorążym :)

Trybunał kulinarny przybłędy wyprowadził tenkraj z Unii Europejskiej.

To bardzo dobre wiadomości Naszą Pani z JG jest wyróżniona na tak prestiżowej imprezie jaka sa Igrzyska ... Gratulacje Dziękujemy
P.s szkoda że Mama naszej Medalistki i sportsmenki nie jest taka SUPER .... Właścicielka firmy QUEST prowadzi w JG firmę w której Ona rządzi wymaga A tym samym płaci .... A co płaci ... NIC 2000 zł no może 2300 ... praca po 9 godzin , wiecznie ciśnienie pkt. wysyłka ... ludzie mają dość No ale jak to się mówi w firmie nie podoba się zmień sobie , Ja nikogo nie trzymam .... Ukrainki sa ... A co się okazuje przez agencję zarabiają więcej ... QUEST JG - PRACA DLA ZDETERMINIWANYCH

Cóż powiedzieć...? Jak nie odpowiada Ci praca u polskiego "byznesmena" to czas na zmiany,Czechy i Niemcy są otwarte na pracowników z polski :)