To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Magiczne brzmienie harmonijki

Magiczne brzmienie harmonijki

Na wyjątkowe spotkanie z muzyką zaprasza Filharmonia Dolnośląska. W najbliższy piątek, 5 lutego, o godz. 19.00, w jeleniogórskiej sali koncertowej wystąpi Zespół Harmonijek Ustnych Animato w składzie: Marek Jaroszyński (harmonijka chromatyczna), Piotr Bieliński (harmonijka akordowa), Piotr Włodarczyk (harmonijka basowa), Jerzy Grzesiukiewicz (harmonijka chromatyczna, melodyka). W programie wieczoru, zatytułowanego „Magiczne brzmienie harmonijki”: Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Vivaldi, Czesław Niemen, Astor Piazzolla, Maurice Ravel.

Zespół Harmonijek Ustnych Animato powstał w 1978 roku w Szczecinie i działa przy tamtejszym Zamku Książąt Pomorskich, gdzie cyklicznie prezentuje swoją twórczość muzyczną.
Trzon unikatowej grupy stanowią obecnie szczecińscy muzycy, absolwenci klasy akordeonu i fortepianu, entuzjaści harmonijki ustnej, grający wspólnie w niezmienionym składzie od 1992 roku. Zespół aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Jego twórcy są laureatami i jurorami wielu międzynarodowych konkursów muzycznych.

Animato posiada w repertuarze własne aranżacje utworów różnych gatunków, w tym popularnych utworów muzyki klasycznej, standardów jazzowych i swingowych, polskich i światowych przebojów muzyki rozrywkowej, a także muzyki „morskiej” i ludowej z różnych stron świata. Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na piątkowy koncert zespołu „Animato” w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w środę, 3 lutego, po godz. 14.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!