To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mała Mysia kocha wszystkich

Mała Mysia kocha wszystkich

Myszka Mysia zadomowiła się u Maryny, ale ta panicznie boi się myszy. Gospodyni sprowadziła do domu więc kota Kiciusia, by ten mysz upolował. Ale niezdara nie potrafił. Kto by przypuszczał, że może się z Mysią zaprzyjaźnić?

Najnowszy spektakl Teatru Animacji to opowieść o trojgu mieszkańcach pewnego domu – Marynie, Mysi i Kiciusiu. Myszka, której początkowo Maryna pozbyć się chce przy pomocy kota, zjednuje sobie jednak przyjaźń obojga. Przekonuje ich nawet do tego, że życzliwość i dobroć oraz wzajemna zgoda mogą uchronić wszystkich przed samotnością. Odtąd wszyscy zamieszkują zgodnie pod jednym dachem.To przypowieść o tym, że nawet najwięksi wrogowie mogą stać się przyjaciółmi, że między najbardziej skłóconymi mozliwe jest porozumienie.

Przedstawienie napisane przez Jefima Czepowskiego wyreżyserował na deskach teatru Animacji Czesław Sieńko. Kredens, który raz służy za sprzęt kuchenny, innym razem zmienia się w toaletkę, a do tego stolik z kanapą to barwna, ale prosta scenografia Jacka Zagajewskiego. Dorota Bąblińska-Korczyska, Katarzyna Morawska i Sylwester Kuper grają w żywym planie i animują spore lalki.

Premierowy spektakl w najbliższą niedziele o godzinie 16. Kolejne przedstawienia spektaklu „Ach ta Mysia” 4, 10, 11 i 12 marca o godzinie 10.

Zobacz zapowiedź spektaklu