To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Młodzi do boju

Młodzi do boju

Karolina Wasilewska i Mateusz Ryglowski – to zwycięzcy konkursu na najciekawszy „pomysł na Jelenią Górę”, ogłoszony przez kandydata na prezydenta miasta, Marcina Zawiłę. Dwa tygodnie temu zaproponował on młodym ludziom, by opowiedzieli o tym, czego im w mieście brakuje, jak widzą tu swoją przyszłość, co się powinno zmienić, by młodzi ludzie nie uciekali z Jeleniej Góry.

Nagrodą za najlepsze pomysły były miejsca na listach wyborczych do rady miasta. Na konkurs wpłynęło 14 prac.

- Karolina jest mieszkanką Jeżowa Sudeckiego, więc nie może ubiegać się o mandat radnej Jeleniej Góry, dlatego powalczy o niego w swojej gminie – zapowiedział Marcin Zawiła.

Dwudziestodwuletnia studentka socjologii podkreśla, że sporym problemem dla młodzieży są zbyt wysokie centy biletów do placówek i na wydarzenia kulturalne. Jako matka 2-letniego synka sama zetknęła się też z problemem braku żłobka i przedszkola w Jeżowie i problemach z przyjęciem dziecka do przedszkola w Jeleniej Górze.

Karolina zwyciężyła niedawno w ogólnopolskim konkursie portalu e-społeczni.pl na pomysł promocję własnego regionu.

Z kolei Mateusz Ryglowski, 20-letni student Kolegium Karkonoskiego, dostanie 8 miejsce w okręgu numer 2 na liście PO do rady miasta. W przyszłości chciałby być nauczycielem wychowania fizycznego lub trenerem. Według niego, w Jeleniej Górze brakuje infrastruktury sportowej, zwłaszcza ścieżek i tras rowerowych, a miejscowe uczelnie powinny oferować młodzieży większy wachlarz kierunków studiów, na przykład: kosmetologię czy kierunki menedżerskie.

W czasie dzisiejszej konferencji M. Zawiła przedstawił też kandydatkę na wójta Jeżowa Sudeckiego. Jest nią Anna Konieczyńska – z wykształcenia specjalistka w zakresie zarządzania i marketingu, prywatnie żona popularnego jeleniogórskiego aktora, Piotra Konieczyńskiego. Cztery lata temu startowała do rady miasta Jeleniej Góry z listy PO w okręgu nr 1, zdobywając 119 głosów.

CZYTAJ TEŻ: Konkurs Zawiły

Młodzi do boju
Młodzi do boju

Komentarze (17)

Wykształcona blondynka przeciwko Dudkowi, wreszcie będzie kampania w Jezowie!

Słuszałem,że ta ładna pani przeciwko Dytkowi jest jeszcze mądra i chce zmian w dobrym kierunku-w koncu!

Waluś! Nie Dytek ale Dutek, co lubi dutki!!!! Jako góral kaczawski powinieneś to wiedzieć.

No widzę, że Zawiła zaktywizował młodych
oby tylko ich dobre pomysły wprowadził po wyborach w życie.

Ej ale zawsze oni w PO działali to dlaczego nie wygrał ktoś z miasta tylko swoje postacie ?? Kto był w komisji rekrutacyjnej i decydującej ? Nie sprawiedliwe !!! oszustwo !!!

Ta gmina potrzebuje kobiecej ręki!!

Jaka jest różnica między PO a innymi komitetami wyborczymi ? a więc drodzy mieszkańcy następująca w innych komitetach wyborczych są ludzie młodzi i nie muszą je w szybki sposób pozyskiwać a w PO tylko starzy wyjadacze. Dali gościowi ostatnie miejsce na liście to dlaczego nie 1 skoro ma taki genialny pomysł na zmianę Jeleniej Góry i dlaczego ten pomysł nie został przedstawiony ? może mój by był lepszy ja chce w naszym mieście jak Pan kandydat tranwaje wodne, lotisko dla statków UFO oraz żeby cyganie grali na każdym rogu. Czy moja praca też się liczy ?? i może też znajdzie się miejsce dla mnie na liście z PO ??

Te tramwaje wodne i lotnisko dla UFO to niestety kontynuacja tematów zaczętych przez Obrębalskiego ... torowisko na Młynówce i błotnisty pas starowy w kierunku Grabarowa.

Ja tam czytałem na blogu Pana Zawiły i tam wyczytałem o tranwajach w Jeleniej Górze :P więc czy to znaczy że Pan zawiła teraz się nie przyznaje do tego ??

Dla mnie Pan Zawiła się ośmiesza i jest żałosny. Wspólne Miasto wystawia młodych działaczy bez konkursu. Ja tam głosuje na Prystroma on ma najwieksze szanse

...

Z Panią Anną wiąże się dobra przyszłość Gminy Jeżów !

Oj żałosny Ci... żałosny... ten Zawiła taki żałosny, że cieszy się nadal zaufaniem wyborców. Wyborcy też są żalośni... i wogóle wszystko jest żałosne...

mam nadzieję że ta Pani wygra!

Masz rację, Anka to osoba stanowcza i przedsiębiorcza, a jednocześnie życzliwa dla ludzi. Myślę, że jeśli wygra w Jeżowie, to coś w końcu w tej gminie zacznie się dziać pozytywnego.

Pani Anna ma mój głos.

lubję kobiety