To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ludowe inspiracje – Grecja

Alkis Baltas

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na koncert „Ludowe inspiracje – Grecja“. W piątek, 20 kwietnia, o godz. 19.00 w sali im. Stefana Strahla Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą greckiego dyrygenta i kompozytora - Alkisa Baltasa. Przy fortepianie zasiądzie Vicky Stylianou (także z Grecji). Spotkanie z muzyką poprowadzi Joanna Moryc.
Program: Alkis Baltas – Suite Cypriot, Fantastic conversation with E. Grieg, Antonín Dvoŕák – Tańce słowiańskie op. 46 i op. 72. 

Grecka muzyka jest niezwykle rzadko wykonywana w Polsce. W pierwszej części koncertu usłyszymy dwie kompozycje Alkisa Baltasa, który w swej twórczości nawiązuje do greckich tradycji, kultury oraz rytmów, przenosząc je na współczesny grunt. W drugiej części zabrzmi wybór Tańców słowiańskich op. 46 i 72 Antonína Dvoŕáka, skomponowanych w duchu ludowych melodii, jednak bez ich cytowania. Dzieło to rozsławiło nazwisko kompozytora, a bogactwo dźwięcznych melodii i rytmów skradło serca zarówno muzyków jak i publiczności – informują organizatorzy koncertu.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 19 kwietnia, po godz. 12.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!