To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lotnik – Włókniarz 4:1

Do końca piłkarskiego sezonu jeszcze tylko trzy ligowe kolejki, ale „pewniaka” do czwartoligowego awansu nadal nie można wskazać. Pretendują zespoły z Mirska i Zgorzelca, nie bez szans są też „piastowicze” z Wykrot. W 27. kolejce trzy czołowe drużyny zaliczyły komplet punktów. Nie zmienił się układ w dolnej części tabeli. Cztery ostatnie kluby doznały wysokich porażek. Kibice oglądali ofensywny futbol. W sobotnich konfrontacjach oklaskiwali 24 gole, w niedzielnych 20 bramek.

Z meczów niedzielnych na uwagę zasługują wysokie zwycięstwa gości. W Ruszowie piłkarze Leśnika Osiecznica pokonali Victorię 5:0 (3:0). W Świerzawie zespół Pogoni aż 2:8 (1:2) uległ Piastowie Wykroty. Dwa trafienia zaliczyli Krzysztof Szpecht i Szymon Szeliga, dla przyjezdnych celnie strzelali Paweł Urbaniak 5, Filip Godlewski i Piotr Krawczyk. Jeden gol był „samobójem” Pogoni.

Po raz drugi w tym sezonie drużynę Włókniarza, klubu z Leśnej, którego jest wychowankiem, pokonał trener i zawodnik jeżowskiego Lotnika Maciej Suchanecki. Jesienią było 1:0, w niedzielnym rewanżu 4:1 (0:0). Maciej zdobył dwa gole, po jednym Filip Pieńkowski i Krzysztof Białkowski.

W zaległej potyczce z 24. kolejki zawodnicy dziwiszowskiego Piasta 4:0 (2:0) wygrali w Świerzawie z Pogonią. Bramki strzelili Antoni Podobiński 2, Szymon Kozołubski i Paweł Marek.