To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lokatorzy z „socjalu” mówią, że im źle

Lokatorzy z „socjalu” mówią, że im źle

Jeszcze kilkanaście wolnych mieszkań jest w bloku przy ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze, który przebudowano na lokale socjalne. Tymczasem niektórzy lokatorzy tego bloku narzekają na warunki i mówią, że gdyby wiedzieli, jak będzie, to woleliby pozostać w dawnych mieszkaniach.

Od kawalerek, po mieszkania trzypokojowe. Standard przyzwoity. Rozkład nie najszczęśliwszy, ale była to adaptacja dawnego akademika na potrzeby mieszkaniowe. Jesienią zeszłego roku, przed wyborami było przecinanie wstęgi. Pierwsi lokatorzy wprowadzili się dopiero po zimie.

- Oglądałam te mieszkania na papierze, na stronie internetowej miasta. Wydawało się, że wszystko będzie w porządku. A nie jest. Jeśli jeszcze tu dokwaterują takiego „elementu”, jaki mieszka obok, to szybko zdewastują ten blok – mówi Lucyna Michalak, jedna z lokatorek „socjalu” przy Wyczółkowskiego.

W budynku już widać pierwsze oznaki dewastacji – ktoś urwał osłonę z włącznika przeciwdymowego na korytarzu, lokatorce z parteru, ktoś zrobił dziurę w szybie, a niedawno ochroniarz, który pilnuje budynku, sprzątał wymiociny sprzed wejścia po jednym z lokatorów.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 26/11.
 

Lokatorzy z „socjalu” mówią, że im źle
Lokatorzy z „socjalu” mówią, że im źle

Komentarze (12)

Ochrona no proszę!!! myślę,że na każdej ulicy,w każdym mieście w Polsce ktoś brudzi , wybija szyby ,dewastuje i kradnie.
Do roboty i nie narzekać .

typowe, najbardziej narzekają ci którzy nic sami nie osiągnęli a wszystko dostali od państwa (gminy), postawa roszczeniowa rodem z PRLu. ja musiałem sam zapracować na mieszkanie, a sąsiadów też mam nieciekawych, więc do kogo mogę ponarzekać?

Nie dziwie się że narzekają bo wiem jaki tam niedaleko w podobnych blokach mieszka zdegenerowany element. Szkoda mi tylko że mieszka w tym nowym socjalnym bloku wspaniała kobieta Ania T.

Homo Sovieticus w pełnej krasie, im dać, im się należy i koniec.

dać dziadom ZA DARMO mieszkania, to zaraz drą ryje, że rozkład nie taki, że okno nieszczelne, że za kablówkę trzeba płacić, itd. Żenada. NIECH KURNA ZAROBIĄ NA SIEBIE - droga wolna, można jechać na parę lat na zmywak do angli, albo wziąć kredyt na 40 lat i sobie kupić lokal.
Po jaką cholerę miasto za parę milionów zł. kupuje i remontuje budynek dla gości, którzy potrafią tylko kłapać gębą, że im źle i że wszystko im się należy za friko?

mieszkam w centrum. Miasto da nam ochroniarza? Za swoje płacimy, zaległości brak. O swoje staramy się dbać, patologia jest lana kijem po grzbiecie- niech się uczy manier. To jak panie prezydencie, w czym jesteśmy gorsi od tych nierobów z Wyczółkowskiego, że nawet na elewacje nam nie dacie na wojska polskiego 4...?

Dostali wszystko za darmo, bo "im się należy" ale i tak źle...
A ta w czerwonych spodniach nic nie robi, tylko całymi dniami siedzi w oknie albo stoi w bramie, plotkuje i wtrąca się w nie swoje sprawy. Do roboty babo, a nie tylko wkurzasz innych! Trawnik się nie podoba, to rusz kicio i go wyplew!

JA JAK SIĘ STARAŁAM O MIESZKANIE TO MNIE Z LISTY PRZY PIERWSZE 10 WYRZUCILI , MAM NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECKO ZALICZYLI MU CAŁY ZASIŁEK GDZIE TO NIE JEST WEDŁUG PRAWA BO PEWNIE BYŁ KTOŚ LEPSZY NA MOIM MIEJSCU BO W TYM ROKU MIAŁAM PRZYDZIAŁ SWOJE ODCZEKAŁAM A ONI POWIEDZIELI ŻE MI PRZEKRACZA O 2 ZŁOTE I JUŻ MI SIĘ MIESZKANIE Z URZĘDU NIE NALEŻY A PIJAK IDZIE MIESZKANIE DOSTANIE I TO TEGO JAKIŚ ZASIŁEK LUB RENCIE ,RACHUNKI MU ZAPŁACĄ ZUPKĘ Z JADŁODAJNI DOSTANIE DARY PÓJDZIE TEŻ DOSTANIE GDZIE ZRESZTĄ PÓŻNIEJ SPRZEDAJĘ W POBLISKIM PARKU ZA BUTELKĘ TANIEGO WINKA I JESZCZE NARZEKAJĄ .A ZA TEN SOCJAL TO NIECH MIOTŁĘ W RĘKĘ BIORĄ I JELENIĄ ZE ŚMIECI POSPRZĄTAJĄ PRZYNAJMNIEJ NIE BĘDĄ MIELI SIŁY NARZEKAĆ A MIASTO BĘDZIE POSPRZĄTANE.

myślę,że ten ochroniarz tam po to,żeby "cudowni" mieszkańcy z akademika obok na czarno się nie wbili,więc slusznie,że tam jest.Bo jak już wejdą to nie można ich wyrzucić. A dlaczego te pijusy i ćpuny mają mieć takie mieszkanie? powinni ich wszystkich wysiedlić na pekin i byłby spokój.Tak samo niektóre osoby,które nowe mieszkanie dostały(np.mamusia pijaczka z synkiem ,co to nożem ludzi atakuje)

wysadzic cały rząd

masz racje w 99%-tach a ten jeden % napewno jest ok,

Tej pani w czerwonych spodniach to nie tylko socjal sie nalezy. Robi konkurencje Muzycznemu Radiu. Nawija co moze i co nie moze - w kazdym widzac wroga. Plotki, pomowienia, oszczerstwa to jej domena. No coz - alkoholizm zostawil slady; schizofrenia paranoidalna. Unikajcie jej ludzie jak zarazy!!!