Ligowa kompromitacja „karkonoszek”

W zaległym meczu czwartej kolejki grupy spadkowej D grające o uniknięcie degradacji z I ligi kobiet koszykarki MKS – MOS Karkonosze doznały bardzo wysokiej porażki 68:94 w Aleksandrowie Łódzkim. To kompromitujący wynik.

Zespół trenera Dariusza Raczyńskiego szybko wypracował sobie kilkunastopunktowe prowadzenie. Po kwadransie na świetlnej tablicy widniał rezultat 39:16 dla UKS-u Basket. Choć po przerwie, w 22. minucie jeleniogórski zespół doprowadził do stanu 46:36, gospodynie dołożyły kolejne dziesięć punktów. Po trzech kwartach (25:13, 21:18, 18:18), w czwartej odsłonie zawodniczki Basketu przypieczętowały zasłużone zwycięstwo wygrywając 30:19. Koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego są najlepsze w grupie spadkowej i praktycznie już zapewniły sobie pozostanie w nowym sezonie w rozgrywkach na zapleczu polskiej ekstraklasy. Najwięcej zwycięskich punktów wywalczyły Roksana Schmidt 22, Ewa Canert 16, Daiva Jodelikaite i Kinga Bączek po 10. Dla pokonanych Jastina Kosalewicz 19, Agnieszka Kret 18 i Dorota Arodź 11.

W następnym, niedzielnym meczu (23 lutego o godz. 17), przed własną publicznością podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego muszą udowodnić, że zasługują na występy w I lidze pokonując w jeleniogórskiej hali SP 10 bezpośrednie rywalki z tabeli z łódzkiego ŁKS-u.