Liderki I ligi w Jeleniej Górze

Wiktoria Hałubek (MKS MOS Karkonosze JG)

Koszykarki MKS MOS Karkonosze mają już na koncie sześć z rzędu porażek. W najbliższą niedzielę, 19 listopada, czeka je kolejny trudny mecz. O godzinie 17, w hali MOS-u powalczą z faworyzowaną drużyną Good Lood Kraków. To liderki I ligi kobiet grupy B (6 zwycięstw, 2 przegrane jednym punktem z ekipami z Sosnowca i Głuchołaz).

Ostatnio jeleniogórzanki były bliskie zdobycia upragnionych punktów w wyjazdowej konfrontacji w Wodzisławiu Śląskim. Po obiecującej pierwszej kwarcie (20:19 dla przyjezdnych), zespół trenera Ireneusza Taraszkiewicza fatalnie zaprezentował się w drugiej odsłonie ulegając wysoko, 8:34. Zawodniczki Olimpii zdominowały wydarzenia pod koszem, trzecie starcie wygrały 17:12. Na osłodę porażki 62:81 „Karkonoszkom” pozostała zwycięska czwarta kwarta (22:11). Najwięcej punktów zdobyły Daria Walczak 22 i Aleksandra Lorenz 16.

Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę, 17 listopada w zabobrzańskiej hali KS „Wichoś” mecz II ligi kobiet z MKS-em Polkowice. Z powodu choroby koszykarek z podstawowego składu działacze klubu z miedziowego zagłębia poprosili o odwołanie spotkania i o inny jego termin.