Lider z Wałbrzycha lepszy od Sudetów

W 10. kolejce rozgrywek II Ligi Sudety Jelenia Góra uległy na własnym parkiecie prowadzącemu w tabeli Górnikowi Wałbrzych 63:72 (19:20, 20:21, 13:16, 11:15)

Pojedynki Spartakusa, a potem Sudetów Jelenia Góra z Górnikiem Wałbrzych zawsze dostarczały kibicom wielu emocji. Nie inaczej było i tym razem. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał bratobójczy bój braci Niesobskich. Mimo, że Łukasz grający w Sudetach był zdecydowanie bardziej skuteczny od swojego starszego brata Rafała, który wyszedł w pierwszej piątce Górnika, to ten ostatni cieszył się z końcowej wygranej swojego zespołu.
Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia gości, którzy w 4 minucie wygrywali już 14:4. Kolejne minuty przyniosły Sudetom doskonałą serię 11:0 i pod koniec pierwszej kwarty gospodarze objęli prowadzenie 15:14. Kolejne minuty spotkania upływały pod znakiem wyrównanej walki, w trakcie której żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie znaczniejszej przewagi punktowej. Jeszcze na 8 minut przed końcem rywalizacji Sudety traciły do Górnika zaledwie jedno „oczko” 56:57. W końcówce jednak dysponujący zdecydowanie bardziej wyrównanym składam zespół z Wałbrzycha potrafił przechylić szalę zmagań na swoją korzyść. Ostatecznie Górnik wygrał 72:63 i zachował pozycję lidera tabeli.
Punkty dla Sudetów zdobyli: Łukasz Niesobski 27, Paweł Minciel 10, Aleksander Raczek 9, Jarosław Wilusz 8, Norman Zuber 5, Mikołaj Serbakowski 4.