To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Letni Bieg Piastów w Górach Izerskich

Zdjęcia: Marcin Oliva Soto i Jacek Deneka

W sobotę i w niedzielę, 29 i 30 sierpnia 2020 r., blisko 1300 osób z całej Polski wystartuje w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach w ósmej edycji Letniego Biegu Piastów. Można się jeszcze zapisać do rywalizacji na dystansach 12, 21 i 50 km w biegu górskim oraz do rekreacyjnego marszu nordic walking na 12 km.

Piękne trasy po Górach Izerskich będą mieć urozmaicona nawierzchnię – od górskich ścieżek z kamieniami poprzez szutry i trawę, po asfalt. Biegacze obejrzą po drodze interesujące miejsca: Wysoki Kamień, Orle, Cichą Równię z kultową trasą zwaną Samolotem i Rozdroże Izerskie. Najwięcej, prawie pół tysiąca zawodników i zawodniczek na różnym poziomie biegowego zaawansowania, od wyczynowców po początkujących, zgłosiło się do Półmaratonu Jakuszyckiego. Po trzysta osób wystartuje w Jakuszyckiej Dwunastce i w Ultramaratonie Jakuszyckim na 50 km. Kto zaliczy ten ostatni dystans zyska szansę na cenione wśród sportowców trofeum: Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. Aby go zdobyć należy również ukończyć zimowy Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów na najdłuższych dystansach. Do marszu z kijkami, który współorganizuje Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking zapisało się sto osób.

- Organizatorzy weekendowych biegów ze Stowarzyszenia Bieg Piastów dokładają starań, by spełnić wszystkie wymogi stawiane zawodom sportowym w okresie pandemii – podkreśla Leszek Kosiorowski. - Dostęp do biura wydawania numerów startowych w hotelu „Bornit” w Szklarskiej Porębie będzie regulowany w taki sposób, aby nie było tłoku i osób postronnych. Start zaplanowano w podziale na grupy, które wyruszą na biegowe trasy co 10 minut. Z powodu koronawirusa ograniczono program towarzyszący. Nie będzie biegów dzieci i dodatkowych atrakcji. Na żywo przebieg wydarzeń z Letniego Biegu Piastów dokładnie zrelacjonuje audycja Radiowej Jedynki „Lato z Radiem”.

Więcej informacji i zapisy na www.bieg-piastow.pl  

BP_lato2019_375.jpg
BP_lato2019_389.jpg
MOS_0239.jpg
MOS_1415.jpg