To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Leszek Wrotniewski szefem rady

Leszek Wrotniewski szefem rady

Zgodnie z przewidywaniami Leszek Wrotniewski, szef klubu radnych PO, został nowym przewodniczącym jeleniogórskiej rady miasta. Za jego kandydaturą głosowało 16 radnych, 4 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Nowy przewodniczący wyraził nadzieję, że jego wybór wpłynie na większą integracje rady, jako ciała kolegialnego. L. Wrotniewski podziękował byłemu przewodniczącemu, J. Grodzińskiemu za cenne rady.

Zabawnie wyglądała głosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego rady. Przewodniczący komisji skrutacyjnej, Wojciech Chadży, powiedział, że w czasie poprzedniego głosowania nad odwołaniem J. Grodzińskiego z funkcji, dziennikarze robili zdjęcia, wobec czego utrudnione było zachowanie tajności głosowania.
Przed głosowaniem nad wyborem nowego szefa rady zaapelował o nie robienie zdjęć, radnych poprosił, by zakrywali kartki do głosowania, a urnę, do której wrzucano głosy, umieszczono w rogu sali.

Jeszcze przed wyborem nowego szefa rady, jako jedyny głos zabrał radny Józef Gajewski z klubu SLD. Powiedział, że jest zdziwiony decyzją klubu radnych PO i nie rozumie jego decyzji. To właśnie cofnięcie rekomendacji do piastowania funkcji szefa rady przez klub PO i niemożność porozumienia się była przyczyną ustąpienia J. Grodzińskiego.

- Jaką zbrodnię popełnił pan przewodniczący, że został sprowokowany do takiej decyzji? Słyszeliśmy, że przyczyną jest odstąpienie zaproszenia na wyjazd do Warszawy zastępcy przewodniczącego. Za długo na tym świecie żyje, bym w to uzasadnienie uwierzył. Tak małostkowe przyczyny. To pewnie sprawa ambicji niektórych członków rady i zapewne wkrótce się dowiemy, kto te ambicje ma. To przynosi ujmę całej radzie, a oddźwięk tej sprawy w mieście jest bardzo negatywny – skwitował J. Gajewski.

Janusz Grodziński dziękując radzie za współpracę zaznaczył, że „nie chciałby występować w atmosferze stypy”.
– To tylko zmiana miejsca w moim przypadku. Nie rezygnuję z mandatu, deklaruję aktywny udział w pracach komisji i rady. Była to dla mnie bardzo ciekawa lekcja życia. Tych doświadczeń nigdy za dużo. To była chęć poznania tej strony działalności społecznej i publicznej – dodał J. Grodziński.

Były przewodniczący rady zrezygnował też z pracy w niektórych komisjach rady miasta. Już wcześniej zaznaczał, że będzie radnym niezależnym. Rafał Szymański z klubu radnych PiS zapytał żartobliwie, czy były przewodniczący rady nie zechce przyjąć deklaracji wstąpienia do klubu radnych PiS.

- Nauczyłem się, działając w polityce, że nigdy nie należy mówić nigdy – odpowiedział z uśmiechem J. Grodziński.

IMG_6360.JPG
IMG_6363.JPG
IMG_6369.JPG
IMG_6377.JPG
IMG_6390.JPG
IMG_6404.JPG
IMG_6405.JPG
IMG_6410.JPG
IMG_6411.JPG
IMG_6448.JPG
IMG_6449.JPG
IMG_6451.JPG
IMG_6454.JPG
IMG_6455.JPG
IMG_6457.JPG
IMG_6458.JPG
IMG_6460.JPG
IMG_6464.JPG
IMG_6468.JPG
IMG_6469.JPG

Komentarze (17)

Żenujące i wręcz prymitywne były - podane przez szefa klubu radnych PO - powody utraty zaufania do Grodzińskiego. To wstyd dla całej jeleniogórskiej PO. Wrotniewski niech lepiej zajmie się uzdrawianiem swego Dziwiszowa, a nie porządkowaniem miasta

niczego nie zmieni .Knuć dalej będzie donosiciel ,były wierny nieboszczce partii.

A ten Szymański to pewnie myśli, że jest bardzo dowcipny?

Chadży, rozśmieszasz mnie misiu - od kiedy głosowania Rady są tajne? Czy mam rozumieć, że od dziś nie będą publikowane wyniki głosowań na stronie urzędu miasta? Inkasujesz diety radnego finansowane z publicznych pieniędzy na które składają się mieszkańcy tego miasta (...wiem że to nędzne 21 tys PLN z hakiem, ale jednak na waciki i taki marny grosz się przyda), więc nie rób wiochy i PRL-u bis - ludzie mają prawo do informacji, w tym do informacji o tym, jak głosują ci, których wybrali na "swoich" radnych.

W każdej Radzie Gminnej, Miejskiej wszelkie głosowania personalne są tajne, a głosowania pozostałe nie. Stąd przy głosowaniach na funkcje powoływana jest komisja skrutacyjna, są kartki do głosowania i jest urna.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA SZCZAW DLA NIESIOŁOWSKIEGO WYŚLIJ SZCZAW NIESIOŁOWSKIEMU OBOJĘTNIE W JAKIEJ POSTACI : ŚWIEŻY, MROŻONY , W SŁOIKU Aby akcja została zauważona, wyślij na adres: Pan Stefan Niesiołowski Poseł na Sejm RP Kancelaria Sejmu Ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa Może nie do końca w temacie, ale proszę o pomoc w rozpropagowaniu akcji. To właśnie dlatego, że posłowie są wybierani z klucza partyjnego mamy później w sejmie takich a nie innych ludzi, których w żaden sposób nie możemy rozliczyć z tego co robią i mówią.

zupełnie nie w temacie... ale jak z ciebie taki aktywista to zorganizuj też akcję wysyłania wódki dla biskupa Flaszka - Głodzia oraz akcję wysyłania dmuchanych lalek - chłopczyków dla biskupa Paetza.

jod=wielki do blizniego jad

Mec. Janusz Grodziński jest pozbawiony honoru. Powód Jego "rezygnacji" (czytaj: wywalenia) jest znacznie poważniejszy. Powiedział że to bardzo ciekawa lekcja życia.Że będzie teraz niezależny. Nigdy nie można mówic nigdy. No cóż. Grodziński miał bardzo ciekawą lekcję jak oszukiwać skuteczniej za parawanem polityki.Teraz bedzie sam kłamał i oszukiwał bez narażania PO. Nie odda mandatu bo sie boi odpowiedzianości karnej. Tak jak J. Kaczyński w 2007 r. zostawił sobie tekę premiera aż do samych wyborów. Ta nieuczciwa chorągiewa nie nadaje się już do życia w społeczenstwie i to było od początku jasne. On ten mandat zwróci i nawet nie wie jak szybko...

jaka szkoda ze zatrzymali pirotehnika jakby rozmisiu*..........sejm to moze i by sie bali w jelonce

A dlaczego nie wybrali na przewodniczącego Ireneusza Łojka? Przecież, to najprzystojniejszy i najmądrzejszy radny w Jeleniej Górze. Jak przemawia, to "bije" z niego tylko skromność, wiedza, uczciwość wielka, dbałość o biednych ludzi.

Jaja sobie robisz Jerzy121 jak berety.

Zygmunt przestań łazić po różnych imprezach w godzinach pracy (np. konferencja na temat stanu słuźby zdrowia, teraz sesja Rady Miejskiej), bierz się w końcu za uczcciwą robotę, chyba że w tym twoim śmiesznym wydziale nie ma co robić, a pensję sie bierze

Czy Jeleniej Góry nie stać na przewodniczącego rady z naszego miasta ? Przecież Pan Wrotniewski mieszka w Dziwiszowie i bliżej mu do rady Jeżowa Sudeckiego !!!!! Czy w naszym mieście nie ma już ludzi którzy mogli by zajmować takie stanowisko ????

do~ Ko-sa, Zygmuś jest od wszystkiego tylko nie od pracy on nigdy się nie napracował ale za to picer, a picowanie ma we krwi

P.Wrotniewski to człowiek bez skrupułów. Działa dla własnego dobra i idealnej egzystencji. Dla stanowiska potrafi, krzywdzić ludzi, aby uzyskać zamierzony cel. Jest tak przebiegły i cyniczny, ze nie ma drugiego takiego. Mam tylko nadzieje, że życie czasami płata figle i za wszystko trzeba kiedyś słono zapłacić. Pozdrowienia dla Lecha!!