To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Leniwiec świętuje 20-lecie

Leniwiec świętuje 20-lecie

Popularny punkrockowy zespół z Jeleniej Góry gra już od dwóch dekad. Z okazji jubileuszu na lotnisku odbędzie się wielki koncert z udziałem solenizantów i innych zaproszonych kapel.

Impreza odbędzie się w niedzielę (31 sierpnia) na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego i jest połączona z inauguracją 56. Września Jeleniogórskiego. Wstęp jest wolny. Na początek zagra popularna grupa reggae – Raggafaya (o godz. 15.), po niej na scenę wyjdzie alternatywny Koniec świata (godz. 16.20). O godzinie 17.40 na scenę wyjdzie legenda punka Ga Ga/Zielone Żabki. Jubilaci rozpoczną występ o godzinie 19.

Po koncercie „leniwce” zapraszają na after party do klubu Orient Express. W programie mini koncert akustyczny, pokaz teledysków i integracja z zespołami. Start około 21.30, wstęp wolny.
Leniwca fanom muzyki z Jeleniej Góry nie trzeba specjalnie przedstawiać. To grupa punkrockowa, ostatnio grająca także elementy folka. Przez dwadzieścia lat muzycy zagrali prawie 700 koncertów w 9 krajach, nagrali 6 płyt, nakręcili 10 teledysków, wielokrotnie gościli na największych scenach, m.in. na festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy). Często dzielili scenę ze światowymi legendami punk-rocka, takimi jak The Exploited czy Toy Dolls.

Ostatnie płyty Leniwca, pt. „Droga” i „Rozpaczliwie wolny. Piosenki Edwarda Stachury” zebrały entuzjastyczne recenzje i przekonały do siebie rzesze słuchaczy. Zespół w ciągu swojej dwudziestoletniej działalności brał udział wielu akcjach charytatywnych oraz wielokrotnie promował Jelenią Górę.
Więcej na temat atrakcji inauguracji 56. „Września Jeleniogórskiego” w najnowszym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” w „Kompasie Górskim”.

Komentarze (5)

taaa, grunt to czytać ze zrozumieniem bo pewnie oni te koncerty zagraniczne też grali w naszym powiecie i nawet Wodstock i Jarocin był w podgórzynie

Do @anonim666 i @do 666
Im mniej się wie tym g****ej się pisze

Zastanawia mnie, dlaczego w niektórych komentarzach tyle złośliwości zamiast poparcia dla lokalnego zespołu.