Lekkoatleta MKL 12 mistrzem Polski!

Wielki sukces jeleniogórskiego lekkoatlety Tomasza Kołodziejskiego. Został halowym mistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 60 m przez płotki.

Zawody odbyły się w dniach 28-30 stycznia w Spale a Tomasz z wynikiem 8,01 s. ustalił swój nowy rekord życiowy i nowy rekord klubu MKL „12” Jelenia Góra. Trenerem Kołodziejskiego jest Marek Przeorski.

Pozostali zawodnicy MKL „12” startujący w tych mistrzostwach spisali się również bardzo dobrze. Ewelina Gibes zajęła 6. miejsce w biegu na 60 m ppł. w kategorii juniorek młodszych z wynikiem 9,29 s., (w eliminacjach - 9,24 s.). Damian Wojciechów startujący w biegu sprinterskim w kategorii juniorów na dystansie 60 m zajął 7. miejsce z wynikiem - 7,07 s (w eliminacjach - 7,04 s). W swoim roczniku zdobyłby srebrny medal. Także 7. miejsce zajął Mateusz Horyd w trójskoku w kategorii juniorów młodszych z wynikiem - 12,94 m. Michał Sługocki w biegu płotkarski na 60 m sklasyfikowany został na 12. miejscu z czasem - 8,74 s, a Maciej Popławski, powracający po kontuzji do skakania, zajął 15 lokatę z wynikiem - 192 cm.