Lekkoatleci Bolesłavii najlepsi

Tylko z trzema medalami, w tym dwoma srebrnymi, lekkoatleci dolnośląskich klubów wrócili z Radomia z mistrzostw Polski młodzików nazywanym również małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. W skoku wzwyż triumfował Przemysław Mienculewicz z Bolesławca. „Złoty” zawodnik MKS-u Bolesłavia jako jedyny w konkursie pokonał wysokość 180 cm wyrównując rekord życiowy.

Młodzicy z bolesławieckiego klubu byli najlepsi w międzywojewódzkich mistrzostwach rozegranych w 31 konkurencjach na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Wraz z dolnośląskimi lekkoatletami rywalizowali sportowcy z lubuskiego. MKS Bolesłavia wygrał klasyfikację zespołową wyprzedzając MKS Osę Zgorzelec i ekipę AZS AWF z Gorzowa Wlkp. Rzut dyskiem wynikiem 44,05 m wygrał Gracjan Kozak, pchnięcie kulą Dawid Borysewicz (13,35 m) przed Gracjanem Kozakiem (13,18 m). Młodzi bolesławianie byli najszybsi w biegu sztafetowym 4 x 100 metrów (czas 47.92 sek.), ich klubowe koleżanki zdobyły srebrne krążki (53,31 sek.). Na „brązowym” stopniu podium oklaskiwano Aleksandrę Niezgodę (12,98 sek. w biegu na 100 m kobiet), Kamila Kawkę (1:29,03 min. na 600 m) i Dawida Borysewicza (42,10 m w rzucie młotem).

Z sukcesów zgorzeleckich lekkoatletów warto wymienić wicemistrzowski tytuł sprintera Adama Makowskiego (11,61 sek. na 100 m) i jego „złoty” bieg na 300 m (37,01 sek.). W konkurencjach techniczych i biegowych miejsce na podium wywalczyli też sportowcy z Lwówka Śl. Tomasz Bialic, który wygrał skok o tyczce i druga w rzucie osczepem Żaneta Kata oraz z Bogatyni, „srebrna” w biegu na 600 m Patrycja Górkowska i „brązowa” sztafeta kobiet 4 x 100 m.