- Dla nas to szansa na poprawę warunków pracy, ponieważ dotychczasowy dzierżawca niewiele robił, żeby targowisko zaczęło przyciągać klientów. Na zakupy przychodzi coraz mniej ludzi również dlatego, że targowisko wygląda źle – mówił jeden z kupców.
- Cieszę się, że udało nam się przekonać kupców z obydwu targowisk, że razem stanowią siłę. To pierwszy krok do tego, żeby sami zadbali o swoje miejsca pracy. Teraz przed nimi negocjacje z miastem o warunkach dzierżawy terenu i sposobie urządzenia targowiska. Myślę jednak, że po powołaniu spółki, będzie to realne – mówił zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Lenard.
Komentarze (3)
Przez ponad 15 lat Miasto wspólnie z kupcami doprowadziło Florę do całkowitej ruiny.Obecnie próbują zrzucić winę na osoby trzecie.
Włodarze Miasta próbują w swojej przedwyborczej kampanii zmusić kupców do tworzenia spółek które bez odpowiedniego przygotowania a przede wszystkim bez kapitału inwestycyjnego są skazane na upadłość.
Po upadku spółek Miasto będzie miało argument do sprzedaży gruntów-bo przecież próbowało pomóc kupcom.
Jako kupiec z Flory jestem przeciwny przejmowania przez spółkę targowiska w obecnej sytuacji.Trzeba Miastu postawić bardzo twarde warunki a przede wszystkim zabezpieczyć interesy wszystkich kupców-również tych którzy nie chcą być udziałowcami spółki.
panie wojciechowicz odpusc pan sobie walnij se pan gruszke
Ostatni ciężko zarobiony grosz Ostatni ciężko zarobiony grosz wyciągają kupcom by założyli spółkę.
Kupcy macie nadzieję ale tylko na chwilkę. Nawet codzienna modlitwa: Panie Boże strzeż mnie od wojny od sąsiada, od alkoholu i od spółki.
Panie Boże chroń mnie od sprawiedliwości ,prokuratur ,od władzy, od biuralistów urzędniczych i spółki ulotnej jak jaskółki. Panie Boże jak mam żyć wszędzie żyto muszę pić? Wam nie pomoże. Powtórka z rozgrywki a władza i tak zrobi swoje .Oj, naiwni.