To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kultowy zespół wystąpi pod Chojnikiem

Kultowy zespół wystąpi pod Chojnikiem

Grają i śpiewają piosenki z Krainy Łagodności od ponad 45 lat! W sobotę, 25 marca, o godz. 18.00, Wolna Grupa Bukowina zagra koncert w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Wystąpią: Grażyna Kulawik (śpiew), Wojciech Jarociński (śpiew, gitara), Wacław Juszczyszyn (śpiew, gitara), Wojciech Maziakowski (gitara basowa), Marek Zarankiewicz (instrumenty perkusyjne), Krzysztof Żesławski (gitara elektryczna).

Któż nie zna kultowych piosenek Wojtka Bellona, Wojtka Jarocińskiego i Wacka Juszczyszyna, kompozytorów i tekściarzy Wolnej Grupy Bukowina? Kolejne pokolenie zna dobrze słowa „Sielanki o domu”, „Rzeki”, „Majstra Biedy”, czy „Pieśni Łagodnych” piosenek wciąż rozbrzmiewających na karkonoskich szlakach i w górskich schroniskach. I rzecz to pewna, kolejne pokolenie wraz z Wolną Grupą Bukowina zanuci je wkrótce w sobieszowskim „Muflonie”.

W 2011 roku w jeleniogórskim „Muflonie” świętowano 40-lecie istnienia zespołu. Ogromne zainteresowanie tamtym koncertem skłoniło organizatorów do zaproszenia Wolnej Grupy Bukowina powtórnie. Zbiega się to zaproszenie z następną ważną rocznicą czyli 45-leciem pracy twórczej grupy. I refleksją, że być może będzie to pożegnalna trasa tego zespołu, a dla jego wielbicieli może to być ostatnia szansa, by wysłuchać piosenek w wykonaniu Wolnej Grupy Bukowina na koncercie.

Tę kultową grupę wiele łączy z naszym regionem. Wolna Grupa Bukowina jest związana z Karkonoszami od początków swojego istnienia. To w Szklarskiej Porębie, w 1971 roku, zadebiutowała na Giełdzie Piosenki Studenckiej. Domek Myśliwski to zwyczajowe miejsce spotkań zespołu po „giełdowiskach”. W styczniu 2017 Wolna Grupa Bukowina wystąpiła w Schronisku Samotnia jako silne wsparcie dla Górskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jubileuszowy koncert będzie doskonałą okazją dla sympatyków piosenki studenckiej, autorskiej i poezji śpiewanej do wspomnień studenckich czasów, górskich wypraw i do wspólnego śpiewania.

UWAGA! Dla naszych Czytelników  zaproszenia na ten właśnie koncert  w sobieszowskim „Muflonie”. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 14 marca 2017 r. W aktualnych "Nowinach Jeleniogórskich" także rozmowa z Wojciechem Jarocińskim - jednym z twórców WGB. Zapraszamy!  

 

Komentarze (1)

Może i kultowa ale nie topowa.