Któż nie zna kultowych piosenek Wojtka Bellona, Wojtka Jarocińskiego i Wacka Juszczyszyna, kompozytorów i tekściarzy Wolnej Grupy Bukowina? Kolejne pokolenie zna dobrze słowa „Sielanki o domu”, „Rzeki”, „Majstra Biedy”, czy „Pieśni Łagodnych” piosenek wciąż rozbrzmiewających na karkonoskich szlakach i w górskich schroniskach. I rzecz to pewna, kolejne pokolenie wraz z Wolną Grupą Bukowina zanuci je wkrótce w sobieszowskim „Muflonie”.
W 2011 roku w jeleniogórskim „Muflonie” świętowano 40-lecie istnienia zespołu. Ogromne zainteresowanie tamtym koncertem skłoniło organizatorów do zaproszenia Wolnej Grupy Bukowina powtórnie. Zbiega się to zaproszenie z następną ważną rocznicą czyli 45-leciem pracy twórczej grupy. I refleksją, że być może będzie to pożegnalna trasa tego zespołu, a dla jego wielbicieli może to być ostatnia szansa, by wysłuchać piosenek w wykonaniu Wolnej Grupy Bukowina na koncercie.
Tę kultową grupę wiele łączy z naszym regionem. Wolna Grupa Bukowina jest związana z Karkonoszami od początków swojego istnienia. To w Szklarskiej Porębie, w 1971 roku, zadebiutowała na Giełdzie Piosenki Studenckiej. Domek Myśliwski to zwyczajowe miejsce spotkań zespołu po „giełdowiskach”. W styczniu 2017 Wolna Grupa Bukowina wystąpiła w Schronisku Samotnia jako silne wsparcie dla Górskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jubileuszowy koncert będzie doskonałą okazją dla sympatyków piosenki studenckiej, autorskiej i poezji śpiewanej do wspomnień studenckich czasów, górskich wypraw i do wspólnego śpiewania.
UWAGA! Dla naszych Czytelników zaproszenia na ten właśnie koncert w sobieszowskim „Muflonie”. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 14 marca 2017 r. W aktualnych "Nowinach Jeleniogórskich" także rozmowa z Wojciechem Jarocińskim - jednym z twórców WGB. Zapraszamy!
Komentarze (1)
Może i kultowa ale nie topowa.