To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kultowy bieg już wkrótce

Kultowy bieg już wkrótce

To ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą skorzystać z mniejszej opłaty za start w tegorocznym 26. Memoriale im. Michała Fludra we Wleniu. Impreza odbędzie się w niedzielę (7 maja).

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną, za pośrednictwem portalu www.zapisy.time2win.pl. Chętni do startu w biegu głównym muszą mieć ukończone 16 lat i podpisać oświadczenie o przeciwwskazaniach zdrowotnych. Na tańszą opłatę startową – 30 złotych – mogą liczyć ci, którzy zapiszą się do 4 maja. Należy wpłacić pieniądze na konto organizatora imprezy (OKSiT we Wleniu, Bank Spółdzielczy we Wleniu 38838410190200058920020104). Po tym terminie opłata jest większa – wynosi 50 złotych. Można zapisać się nawet w dniu zawodów w siedzibie OKSiT (Wleń, ul. Chopina 2, w godz. 8. – 11.).

Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem środowiska. Do piątku (28 kwietnia) do biegu głównego (rozpocznie się o godz. 12.) zgłoszonych było już około 60 osób. Memoriał odbywa się na rynku we Wleniu. Uczestnicy biegną pięć dwukilometrowych pętli. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W niedzielę (7 maja) od rana będą odbywały się biegi dzieci. W tym roku właśnie w najmłodszych kategoriach zapowiada się ciekawa rywalizacja. To za sprawą międzynarodowego towarzystwa. Do Wlenia mają przyjechać dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych miast z Ukrainy, Słowacji i Czech.
Międzynarodowych akcentów nie zabraknie też w biegu głównym. Zgłosił się na przykład Flamandczyk Bart Vanhauwaert z Antwerpii, syn właściciela pałacu Lenno w Łupkach. – Trudno wskazać, kto będzie faworytem biegu głównego, bo niektórzy zwlekają z zapisami do ostatniej chwili. Wielu zawodników przyjazd uzależnia od otrzymania zgody od swoich trenerów – mówi dyrektor biegu Jan Jaśkiewicz.
Na liście startowej jest Anna Ficner, która wygrywała w wielu ekstremalnych biegach w regionie. Z pewnością będzie jedną z faworytek. Pytanie, czy pokusi się o pobicie rekordu trasy, który został ustanowiony w 2002 roku. Należy do Doroty Ustianowskiej – 34:08. W kategorii panów rekord (z 1999 roku!) należy do Dariusza Kruczkowskiego i wynosi 29 minut i 36 sekund. Za pobicie rekordu trasy przewidziano specjalną nagrodę finansową. Będą także nagrody za zwycięstwo w kategorii open a także za zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych. Łącznie pula nagród wynosi 7 tysięcy złotych.
Więcej informacji o Memoriale im. M. Fludra można znaleźć w regulaminie, który dostępny jest na stronie organizatora głównego – Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu www.oksit.wlen.pl, tel. 75 713 62 68, e-mail: oksit.wlen@gmail.com.