Doświetlone zostaną przejścia przy skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego i ul. Grottgera oraz Wolności i Mickiewicza. Będzie to kosztowało 55 tysięcy złotych. - Jeżeli bedą oszczędności, w kolejnym etapie doswietlimy przejścia przy ul. Wrocławskiej i Sudeckiej - mówi Hubert Papaj. Rozstrzygnięto też przetarg na przebudowę ulicy Spółdzielczej od Trasy Czeskiej do Draexlmaiera. Wygrało Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych za kwotę 847 tysięcy złotych.
Jednym z większych zadań jest przebudowa ulicy Osiedle Robotnicze. Przetarg wygrała firma Skanska oferując 3,4 mln złotych. - Mieszkańcy długo oczekiwali na remont tej ulicy – mówi Hubert Papaj. - Musimy jednak poczekać do zakończenia trwających tam prac kanalizacyjnych. Termin realizacji tego zamówienia to październik 2013 roku.
Jest też wiele drobnych remontów i napraw ulic, m.in. Przebudowa ulicy Koziej, Grodzkiej i Pionierów Jeleniej Góry. Na tę pierwszą przygotowywany jest przetarg, na dwie kolejne został już ogłoszony. Otwarcie ofert nastąpi 28 czerwca. Tego samego dnia zostaną otwarte oferty na przebudowę niewielkiego odcinka (55 m) ulicy Żeromskiego oraz przebudowę odcinka ulicy Uroczej.
- Planujemy także budowę łącznika od ulicy Sudeckiej do Mickiewicza – mówi Hubert Papaj. Chodzi o odcinek od skrzyżowania obwodnicy południowej z ulica Sudecką, do ul. Mickiewicza. Do kwietnia 2013 roku ma być gotowy projekt na to zadanie, realizacja nastąpi w kolejnych latach. W przyszłości ma tamtędy prowadzić drugi etap obwodnicy południowej, na razie zostanie wybudowana mniejsza droga. Umożliwi ona ominięcie centrum miasta kierowcom udającym się nie tylko do Karpacza ale i do Staniszowa czy Podgórzyna.
Będzie też remont ulicy Drzymały. W lipcu miasto ogłosi przetarg na dokumentację.
Komentarze (6)
WYZWOLENIA NARODOWEGO ZAPRASZA PO DESZCZU W WODERACH
A jakie dziury są w odcinku ul.Wzg.Partyzantów,od skwerku przez Fredry do Nowowiejskiej.Czekają aż ktoś urwie zawieszenie?
Doświetlenie przejść i skrzyżowań to zacne działanie, ale w przypadku znacznego ruchu pieszych, wieczorną porą ruch pieszych na tych wskazanych ulicach jest prawie żaden (szczególnie Al.W.Polskiego-ul.Słowackiego), zatem działanie zbyt na wyrost - chyba bardziej populistyczne! Nadmieniam, że te ulice i tak są oświetlone. Lepiej by było przerobić (dodatkowy pas w prawo)na skrzyzowaniu ul. Mickiewicza - Al.W.Polskiego!
"W przyszłości ma tamtędy prowadzić drugi etap obwodnicy południowej, na razie zostanie wybudowana mniejsza droga." U nas jak zwykle półśrodki. Czy nie lepiej od razu zaplanować cały przebieg przyszłej obwodnicy z projektami budowlanymi włącznie a następnie realizować mniejsze etapy, ale jednak zmierzające do jakiegoś finalnego przedsięwzięcia. To co zrobiono z planowanej kiedyś rzeczywistej obwodnicy południowej zakrawa o kpinę. Uważam, że Pan Papaj, czy przede wszystkim Wandzel powinni trochę pojeździć po Polsce, by zorientować się, jak powinno budować się drogi...
Jeżeli już mają budować "mniejszą drogę", to czy nie lepiej zbudować np. jedną jezdnię, ale zaplanować dwujezdniową drogę po dwa pasy w każdym kierunku. Moim zdaniem powinniśmy jak najszybciej pozbyć się indolentów z MZDiM i postawić na kogoś młodszego, wykształconego, z odpowiednią wizją, kogoś kto wreszcie zatroszczy się przede wszystkim o stworzenie dobrych spójnych kompleksowych planów, a następnie małymi kroczkami je realizował.
przecież trasa jest od lat zaplanowana, popatrz tu:
http://www.kilian.wroclaw.pl/wizualizacje/JELENIA%20GORA%20-%20obwodnica...
@do półśrodek - dzięki za link,robi wrażenie ale można tylko powzdychać - bo zanim "miasto" znajdzie kasę na tę inwestycję....