To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto z kim w półfinale Pucharu Polski?

Kto z kim w półfinale Pucharu Polski?

W biurze Okręgowego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary półfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Dwa mecze zaplanowano w niedzielę, 11 marca 2018 roku.
 

Ciekawie i emocjonująco zapowiada się konfrontacja czwartoligowców. Beniaminek z Giebułtowa na swoim boisku zagra z Karkonoszami. Po rundzie jesiennej drużyny zajmują kolejno dwunaste i szóste miejsce w tabeli grupy jeleniogórsko – legnickiej. W 1/4 finału PP futboliści Sudetów sprawili niespodziankę pokonując 2:0 mistrza pierwszej części sezonu, Apis Jędrzychowice. Zespół Karkonoszy (na zdjęciu w strojach niebiesko - białych), awansował do półfinału dopiero po konkursie rzutów karnych (5:4), po remisowym 1:1 z Lotnikiem Jeżów Sudecki w regulaminowym czasie gry.

W drugiej parze półfinałowej na szczeblu regionu piłkarze Stelli Lubomierz z klasy okręgowej powalczą ze zwycięzcą meczu Piast Wykroty (klasa „0”) - Olimpia Kowary (IV liga). Jesienne spotkanie pucharowe za zgodą „piastowskich” działaczy przeniesiono na czwartego marca 2018 roku, gdyż po wyjeździe sześciu zawodników z Łotwy i Korei, Olimpia miała problemy ze skompletowaniem podstawowego składu.

Wszystkie pucharowe mecze zostaną rozegrane o godzinie 12.