To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"Kto się boi Wirginii Woolf?" w cyklu Helios na scenie

"Kto się boi Wirginii Woolf?" w cyklu Helios na scenie

Kino Helios w Jeleniej Górze zaprasza 6 listopada 2017 r., na retransmisję przedstawienia z Teatru im. Harolda Pintera w Londynie. Tym razem w ramach projektu "Helios na scenie" zaprezentowana zostanie sztuka „Kto się boi Wirginii Woolf?” Edwarda Albee, wyreżyserowana przez Jamesa Macdonalda.   

Imelda Staunton (znana z filmów „Gypsy”, „Vera Drake” i „Harry Potter”), Conleth Hill („Gra o tron”, „Producenci”), Luke Treadaway („Ciekawy przypadek psa nocą”) i Imogen Poots („Jane Eyre”) kreują niesamowity kwartet w nowej inscenizacji kultowej sztuki „Kto się boi Wirginii Woolf?” Edwarda Albee, wyreżyserowanej przez Jamesa Macdonalda.

Campus uniwersytecki, noc po otwierającym rok akademicki przyjęciu u rektora. Historyk George i jego żona Martha goszczą u siebie w domu – na drinku after party – nowego wykładowcę biologii Nicka wraz z żoną. Nocne rozmowy, zmęczenie, a także wypijany alkohol sprawiają, że pomiędzy całą czwórką rozpoczyna się tajemnicza, a jednocześnie pełna ciętego dowcipu gra. Gra, w której ujawniają się skrywane ambicje, konflikty pokoleniowe, drapieżny erotyzm, pretensje i rodzinne sekrety dotychczas zatruwające po cichu oba związki. To sztuka o zawiedzionych życiowych nadziejach, niemożności porozumienia i nieumiejętności rozmawiania o swoich problemach.

Retransmisja spekatklu w Heliosie: format obrazu i dźwięku - HD & DD, język - angielski, napisy - polskie.