To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto obejmie urząd po Zofii Czernow?

Kto obejmie urząd po Zofii Czernow?

Nie ustają plotki, kto będzie zastępcą prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Wymienia się kilku ludzi z Platformy Obywatelskiej, ale i członków... SLD!

Odkąd Zofia Czernow uzyskała mandat posłanki, nie ustają rozmowy, kto ją zastąpi na intratnym stanowisku w ratuszu. Ochotę na to ma kilku wysoko postawionych urzędników związanych z Platformą Obywatelską.

W kuluarach mówi się, że gabinet przy Sudeckiej może zająć nawet człowiek SLD! Oficjalnie w mieście Platforma Obywatelska nie ma koalicji, jednak oddała kilka stanowisk ludziom lewicy. Kto ma szansę na funkcję zastępcy? W kołowrotku nazwisk pojawia się m.in. były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak, naczelnik wydziału oświaty Paweł Domagała a także szef SLD Piotr Paczóski!

Inny człowiek lewicy Wojciech Chadży nie chciał komentować tych doniesień. Przyznał jednak, że przedstawiciele jego partii mają spotkać się z prezydentem. - Piotr Paczóski jest w USA i wraca po 19 października. Być może wtedy rozpoczną się rozmowy – powiedział. - On jest do tego desygnowany jako szef partii.

Marcin Zawiła także był bardzo zachowawczy w wypowiedziach na ten temat. - Jest kilku kandydatów, rozmawiamy – powiedział krótko. Nie powiedział, czy to członkowie PO, SLD czy innej partii. - Za wcześnie, póki co pani Czernow jest zastępcą prezydenta. Nowy pojawi się po jej zaprzysiężeniu i na pewno poinformujemy media – przyznał.

Komentarze (16)

przecież SLD przegrało wybory.

i bedą efekty

Paczóski, paczóski, ktorego życiorysu nikt nie zna! Wiadomo jedynie, że w kampanii miał duże plakaty i nosił teczkę za Kusiakiem. Czy to są dobre kwalifikacje?

Paczóski, Paczóski, ktorego życiorysu nikt nie zna! Wiadomo jedynie, że w kampanii miał duże plakaty i nosił teczkę za Kusiakiem. Czy to są dobre kwalifikacje? Bo nie ukega wątpliwości, że referencje ma jak trzeba!

Paczóski, Paczóski, ktorego życiorysu nikt nie zna! Wiadomo jedynie, że w kampanii miał duże plakaty i nosił teczkę za Kusiakiem. Czy to są dobre kwalifikacje? Bo nie ukega wątpliwości, że referencje ma jak trzeba!

Podobno za Czernow ma być Papaj. Będzie i Pierwszym i Drugim Zastępcą. Two in One President, jak mawiają na Franklin University in Ohio :)))

SLD nigdy nie widziało się koalicjantem i dlatego teraz wiceprezydenta mieć nie musi, a zastępcą prezydenta powinien być ktoś z Platformy obyty w sprawach oświatowych i potrafiący rozmawiać z ludźmi oraz instytucjami - dobrym kandydatem jest naczelnik Korzeniewski.

:woohoo: Dlaczego miałby być ktoś z SLD ?! Ta partia - tonie. Przecież w radzie i tak PO ma przewagę.Ponadto mają swoich pod dostatkiem.Kusiak,Gałka oni już byli :P.Czas postawić na młodych !!!

Nie wiem nad czym się tu zastanawiać. Obserwując poczynania pana prezydenta pewnie zastępcą będzie jakiś kolega, który nic z polityką nie ma wspólnego. Może się mylę, ale mam wrażenie, że prezydent w ciągu jednego roku zatrudnił więcej znajomków niż jego poprzednicy w ciągu całych kadencji.

Obstawiam na domagałe choc czarnym koniem moze okazac sie kusiak.wybory moze przegrali ale znaja sie jak łyse konie pozatym to to samo stado

Czy ten komentarz nie zostal napisany przea samego piszacego ow test?

-Nie na temat: "ja wyborca"-PIS.u w typowy dla tej opcji sposób ulokowany w rzeczywistości pisze "na temat", który tylko jego pochłania.
-Na temat: M.Zawiła, cokolwiek by o Nim myśleć, samobójcą nie jest. Każdy Wójt, Burmistrz i Prezydent wie, że ktoś musi umieć policzyć kasę i zapisać to zgodnie z ustawą. W świecie liczb i paragrafów układy i koterie niewiele znaczą. Zawiodą się oczekujący na "fajerwerki".

Pracowity, kompetentny, doświadczony. Mam nadzieję, że pan prezydent jest tego samego zdania.