Wymagania w konkursie na dyrektora teatru nie są zbyt wygórowane. Kandydaci przystępujący do konkursu muszą mieć wyższe wykształcenie, co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury. Zamiast tego można wykazać się prowadzeniem przez 5 lat własnej działalności gospodarczej związanej z kulturą. Są też inne wymagania, jak np. niekaralność, odpowiedni stan zdrowia czy znajomość zagadnień z zakresu pozyskiwania i rozliczania środków unijnych.
Kandydaci będą musieli przejść etap formalny oraz rozmowę kwalifikacyjną. Czasu na przygotowanie się jest sporo, oferty przyjmowane są do połowy kwietnia.
Wyłoniony kandydat będzie powołany na stanowisko dyrektora na czas trzech sezonów artystycznych.
Co ciekawe, nie wiadomo, kto będzie organizował tegoroczny, 34. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Zwykle miasto powierzało to zadanie teatrowi, w tym roku jednak wystosowało... zapytanie ofertowe.
Wykonawca musi zapewnić 9 różnych spektakli (3 zagraniczne i 6 polskich) w ciągu trzech dni festiwalowych. Proponowane zespoły i grupy artystyczne z zagranicy muszą wykazać się odpowiednimi osiągnięciami w swoim kraju oraz występami na arenie międzynarodowej. Polskie zespoły powinny mieć w cv udział w międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach teatrów ulicznych w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Festiwal ma się odbyć w dniach 15-17 lipca bądź 22-24 lipca.
Nie tylko cena będzie decydowała o tym, który oferent zwycięży. W kryteriach oceny ofert stanowi ona 50 procent, pozostałą część (po 25 procent) stanowią: formy promocji inne niż podane w opisie zamówienia oraz program artystyczny i jego walory. Termin składania ofert mija w przyszłym tygodniu.
Komentarze (13)
Wreszcie! Poziom Teatru Norwida pod kierunkiem ostatniego dyrektora spadł na psy. Festiwal Teatrów Ulicznych był odzwierciedleniem niskiego poziomu Teatru, o czym najlepiej świadczyła miażdżąca krytyka np. ubiegłorocznego MFTU. Pajacyki fikające fikołki, kuglarze i cudaki chodzące na szczudłach dobre są może dla dzieciaków na festynach rodzinnych, ale to NIE JEST TEATR !!! Tym nie przyciągniemy turystów i miłośników teatrów do naszego regionu, bo pełno tego w każdym innym mieście.
Racja. I jeszcze ci spamerzy na forach opłaceni przez Teatr, piszący lukrowane recenzje kolejnych spektakli na zamówienie i obrażający osoby mające krytyczne zdanie... To było naprawdę żenujące, żeby teatr działał w ten sposób. I na to wszystko szły pieniądze z naszych podatków... Panie dyrektorze, kończ waść, wstydu oszczędź!
Kiedy zmiany w Filharmonii ???????????na emeryturę już czas!!!!!!!!!!!!!!!!
Na dyrektora teatru proponuje artystę samorządowgo Pan Jerzego Ł.wice a na dyrektora filharmonii Jerzego P.szeryfa świetnie gra każdym instrumencie politycznym
Dobrym dyrektorem teatrów ulicznych bedzie napewno KOD
Obejmując dyrektorowanie w teatrze Piotr Jędrzejas anonsował że będzie propagował ideę teatru rodzinnego. Pytanie - do którego to z członków rodziny dedykowana jest goła d*** aktora Siwki Bogusława na spektaklu Rozbity dzban. Atrakcja to wątpliwa nie ze względu na obnażany obiekt, ale na jego jakość.
Pytanie drugie - czy wśród licznych zaproszeń dyrektora na wszelakie msze, będzie też takowe na zakończenie Jego dyrektorowania w tej zbożnej instytucji?
Takiego dyrektora Teatru nigdy więcej !!! Pozabierał wejściówki na premiery organizacjom pozarządowym.Wymyślił LOGO Teatru ,które nic nikomu nie mówi. Domagamy się przywrócenia poprzedniego LOGO z wizerunkiem pięknego TEATRU. Pewnie jego znajomi dostali na to miejsce gratisowe możliwości obejrzenia i dobrego cateringu.NIGDY więcej Tego człowieka w ,,NASZYM,, Teatrze
to juz chyba ostatni moment zeby ratowac teatr i festiwal teatrow ulicznych.
Komisja konkursowa powinna dokonac rozwaznego madrego wyboru zeby dyrektorem teatru nie zostal znow ktos nie odpowiedni.
jezeli dopiero za chwile bedzie wyłoniony podmiot , który ma zrealizować festiwal
ha ha ha to gratuluje.instytucja taka powinna o tym wiedzieć "na drugi" dzień po
zakonczeniu festiwalu poprzedniego, znać finansowanie i mieć czas na szukanie kasy
z innych zrodeł a teraz nie czarujmy się to bedzie popłoch i aby cokolwiek się
wydarzyło i nie jest to wina i nie będzie instytucji ,ktora to bedzie realizowac
niestety.
Ale które logo teatru ? To czerwono-czarne z czasów Kocy, czy t o jeszcze wcześniejsze, które obowiązywało od lat 90-tych?
No chyba nie to z ckm w środku ;) straszne i kosztowało podobno tyle!!!!, kontrola z miasta była w sprawie projektów za poprzedniej dyrekcji .... Są wnioski po tej kontroli, może by je przypomnieć droga redakcjo?