To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto będzie zarządzał targowiskiem?

Kto będzie zarządzał targowiskiem?

Miasto rozwiązało we wrześniu umowę z Automobilklubem Karkonoskim, który był zarządcą targowiska w Cieplicach. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym gospodarzem tego terenu.

- Umowa kończyła się z końcem roku. Zarządca i tak nie był zainteresowany przedłużeniem jej. Po rozmowie z nim zdecydowaliśmy, że nie ma sensu dłużej czekać – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym zarządcą. Na wrześniowej sesji prezydent poinformował, że do czasu wyłonienia pobieraniem opłaty targowej zajmie się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

- Decyzje będą należały do prezydenta, ale jesteśmy gotowi, by przejąć zarząd nad targowiskiem – mówił Jerzy Lenard, szef ZGKiM-u.

Targowisko wymaga sporych inwestycji. Takich nie czyniono tam od lat. Wykonywano jedynie bieżące prace. Między innymi z tego powodu, nie rozwija się. Czy nowy zarządca będzie miał pomysł na zmodernizowanie go? Czas pokaże.

Komentarze (4)

"Targowisko wymaga sporych inwestycji." Jakich ? Przygotowanie placu pod biedronkę czy inny szajs ? Nara !

Bazarek jest potrzebny ,ALE nie w tym miejscu ,a jak już to ułożyć symetrycznie stragany. Zrobić drożny chodnik od Jagielońskiej do mostku .A gdzie POmysły miłośników Cieplic?

już dawno temu kupcy proponowali miastu rozwiązanie umowy z cwaniakowatym automobilklubem.Niestety teraz kiedy dojna krowa jest w agonii sami nie są zainteresowani dalszym zarządem.Wypompowali ile się dało ,oraz doprowadzili do upadku wiele firm które tam działy,i to w majestacie prawa dzięki KUSIAKOWI KTÓRY NA PRZEKÓR DZIAŁAJĄCYM TAM PODMIOTOM PRZEDŁUŻAŁ AUTOMOBILKLUBOWI UMOWY NA KOLEJNE LATA ....TAKA JEST PO LITYKA NASZYCH WŁADZ...