KSS Kielce – KPR 30:32

Jeleniogórskie piłkarki zasłużenie wygrały wyjazdowy mecz 16. kolejki PGNiG Superligi. To był udany rewanż za porażkę u siebie 28:35.

Kielecki zespół miał nad KPR-em trzy punkty przewagi i zajmował wyższe szóste miejsce w tabeli, dlaczego typowano go na zwycięzcę sobotniej potyczki. W zaciętym spotkaniu podopieczne trenerki Małgorzaty Jędrzejczak (2. miejsce w sportowym plebiscycie), zagrały konsekwentnie i wykorzystały rażącą nieskuteczność KSS-u. Do przerwy na świetlnej tablicy widniał wynik 15:16. Po przerwie w ekipie gospodyń zabrakło liderki i zdecydowania w akcjach ofensywnych. Drużynie trenera Pawła Tetelewskiego nie wychodziła najlepiej ano gra kołem, ani skrzydłami. W 39. minucie KPR prowadził pięcioma bramkami (22:17). Najwięcej zwycięskich bramek zdobyły Emilia Galińska 7, Anna Mączka 6 i Beata Skalska 5.

Laureatki 38. plebiscytu sportowego „NJ” i Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, które osobiście nie mogły odebrać nagród, Joanna Załoga (1. miejsce) i Małgorzata Buklarewicz (3. miejsce), strzeliły po trzy gole. Tyle samo trafień miały Anna Fursewicz i Mariola Wiertelak, dwie bramki zaliczyła Małgorzata Mączka, jedną Martyna Rupp. Dla pokonanych najwięcej Kamila Skrzyniarz 10.

W 14. minucie 150 kibiców obejrzało jak tuż po golu na 7:7 Małgorzata Mączka doznała poważnie wyglądającej kontuzji kolana i długo nie podnosiła się z parkietu. Mecz wznowiono po kilku minutach. Prezes KPR-u Andrzej Buklarewicz odwiózł piłkarkę do szpitala.