KS „Wichoś” - MUKS Poznań 64:55

Ola Prokop zdobyła 30 punktów

Bez kontuzjowanych czołowych zawodniczek Aleksandry Lorenz, Wiktorii Łozowieckiej i Natalii Kopiec koszykarki z zabobrzańskiego klubu wygrały ważny i emocjonujący mecz I ligi. Rewelacyjnie spisała się 17 – letnia Ola Prokop (na zdjęciu). Zdobyła aż 30 punktów, w tym połowę rzutami z dystansu (5 x 3 pkt.).

Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Poznanianki bardzo ambitnie i agresywnie walczył w obronie i w ataku. Wyróżniały się Karolina Giżyńska (12 pkt.) i Hanna Dulnik (11 pkt.), córka znanej w Jeleniej Górze z występów w ekstraklasie (AZS KK), Katarzyny Dulnik (11 pkt.).

„Wichośki” wygrały trzy kwarty (21:16, 11:8, 19:15), oddały rywalkom tylko trzecią odsłonę po koszem (13:16). Rewelacyjna Ola Prokop była nie do zatrzymania. Swoje wielkie możliwości potwierdziła zdobywając pod rząd 12 punktów, co dało prowadzenie 59:50.

Przed spotkaniem z MUKS-em za drugie miejsce w tradycyjnym plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich” na najpopularniejszego sportowca regionu zarząd KS „Wichoś” nagrodził Martę Klementowską (trafiła za 14 pkt). Ponadto punktowały Monika Paradowska 9, Jagoda Kuduk i Angelika Stefan po 4, Marika Kowalczyk 3.

- To jak dziś zagrała Ola Prokop zaspokoiłoby najwybredniejsze gusty obserwatorów. Gratuluję też pozostałym koszykarkom, które pokazały umiejętności i wielką ambicję – podsumował zwycięstwo trener Eugeniusz Sroka.