To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ks. Kubek zwycięża w dziesiątej edycji plebiscytu

Ks. Kubek zwycięża w dziesiątej edycji plebiscytu

Za to, że ksiądz Marian Matula pozostał księdzem Kubkiem – tak wybór Człowieka Roku 2000 przez kapitułę argumentował Adam Pierzchała, ówczesny redaktor naczelny „Nowin Jeleniogórskich.

Wybór dostarczył sporo emocji a to m.in. dlatego, że od początku plebiscytu nie było zdecydowanego faworyta. Po raz kolejny okazało się też, że nie wystarczy wygrać w głosowaniu Czytelników. Ich decyzją w pierwszej piątce znaleźli się (w kolejności wg otrzymanych głosów): Stanisław Mrugała, Marian Matula, Jacek Kamiński, Bolesław Perl oraz Małgorzata i Cezary Zahorscy. W głosowaniu na sali restauracji „Jan” w Wojcieszycach, gdzie odbył się bal, ks. Marian Matula zdeklasował rywali. Kapituła nie miała wątpliwości i jemu przyznała tytuł Człowieka Roku 2000. Jurorzy podkreślili, że tegorocznych finalistów łączy jednak cecha: bezinteresowna chęć pomagania i wspierania bliźnich.

Okazja do świętowania była podwójna, w tym roku przypadało dziesięciolecie wyborów Człowieka Roku. Nic dziwnego, że uczestnicy bawili się do białego rana. Najbardziej wytrwałymi uczestnikami balu okazali się Stanisław Mrugała oraz państwo Zahorscy.

 
Ks. Kubek zwycięża w dziesiątej edycji plebiscytu